Praktyczna pomoc dla Ukraińców

Praktyczna pomoc dla Ukraińców
Fot. nadesłane

24 marca w Instytucie Pedagogiczno-Językowym Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu ruszył bezpłatny 3-miesięczny kurs języka polskiego dla obywateli Ukrainy.

Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu od początku konfliktu wyraża solidarność z obywatelami Ukrainy, zmagającymi się z autorytarną agresją oraz aktywnie włącza się w akcje pomocy Ukrainie.

Zajęcia z języka polskiego zostały zaplanowane w odpowiedzi na bardzo trudną sytuację uchodźców z Ukrainy starających odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Zainteresowanie kursem jest bardzo duże i na pierwszym spotkaniu pojawiło się ponad 50 osób chętnych do nauki języka polskiego.

Wykładowcy IPJ ANS w Elblągu dr Aneta Lica oraz dr hab. Zenon Lica, prof. uczelni określili poziom językowy zainteresowanych i podzielili ich na grupy w zależności od znajomości języka polskiego.

Kolejne miesiące nauki zapowiadają się bardzo intensywnie. W ramach zajęć uczestnicy kursu poznają podstawy języka polskiego lub pogłębią jego znajomość.

– Jesteśmy pewni, że nowo nabyte umiejętności językowe pozwolą im na dużo łatwiejsze zaadaptowanie się do nowej sytuacji – mówią władze uczelni.

Print Friendly, PDF & Email