Pracownicy socjalni nagrodzeni

Pracownicy socjalni nagrodzeni
Fot. Adminstrator

 

Sześćdziesiąt osób z okazji Dnia Pracownika Socjalnego odebrało nagrody i gratulacje z rąk prezydenta miasta Grzegorza Nowaczyka.

W gronie nagrodzonych osób znaleźli się Andrzej Karolak i Mirosława Maciejczak – pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy, prowadzonego przez Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza „Lazarus”, którego dyrektorem jest Jolanta Gołębiewska.

– Nie ma dobrego pracownika socjalnego bez wrażliwego serca – mówił prezydent podczas gali, którą uświetnili aktorzy Teatralnego Studia Młodych Alter Ego oraz Teatr "Walizka", działający przy Warsztatach Terapii Zajęciowej, prowadzonych przez Fundację Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym im. Matki Teresy z Kalkuty. – Dziś moje marzenie zawodowe się spełniło, bowiem zawsze chciałam pracować z osobami niepełnosprawnymi, potrzebującymi ciepła i miłości. Z tymi, z którymi los obszedł się niezbyt łaskawie. Bardzo dziękuje tym, którzy zauważyli oraz docenili moje szczere zaangażowanie jako instruktora terapii zajęciowej w sali plastyczno-literackiej, gdzie mam możliwość dzielenia się ze swoimi podopiecznymi ciepłem, dobrym słowem, akceptacją i zrozumieniem. Największą nagrodą a zarazem motywacją do dalszej niekiedy trudnej, wyczerpującej pracy, jest ich odwzajemniony uśmiech, miły gest czy słowo – powiedziała Mirosława Maciejczak.– Prowadząc treningi z umiejętności interpersonalnych, z umiejętności funkcjonowania w życiu codziennym, z rozwiązywania problemów, oraz treningi umiejętności spędzania wolnego czasu, mam okazję zaobserwować u swoich podopiecznych postępy w procesie leczenia i rehabilitacji, co jest dla mnie najważniejsze. Nasi „ domownicy ” zdobywają liczne nagrody na „zewnętrznych” konkursach plastyczno-literackich. Przepełnia mnie radość, wiedząc, że czują się oni potrzebni i otwarci na odkrywanie swoich artystycznych talentów – dodała.

 

  Mirosław Niedźwiecki Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8680

Print Friendly, PDF & Email