Praca biblioteki w warunkach epidemii. Jak to wygląda w Łodzi?

Praca biblioteki w warunkach epidemii. Jak to wygląda w Łodzi?
Fot. Pixabay

Od poniedziałku 11 maja reaktywowała swoją działalność największa instytucja kultury w Łodzi – Biblioteka Miejska. Jako jedna z pierwszych sieci bibliotecznych w Polsce uruchomiła dla czytelników 25 filii. Wśród nich znajdzie się jedna z najnowocześniejszych w Łodzi – Biblioteka Gdańska.

Biblioteki są otwierane ponownie z zachowaniem procedur bezpieczeństwa epidemiologicznego, które są zgodne z zaleceniami GIS i uwzględniają konieczność ochrony bibliotekarzy i czytelników.

11 maja nastąpiła pierwsza faza reaktywacji filii Biblioteki Miejskiej w Łodzi – wkrótce planowane jest otworzenie kolejnych placówek.

Podczas przerwy spowodowanej pandemią księgozbiory zostały uzupełnione o nowości.

– W trosce o bezpieczeństwo czytelników oraz ich sprawną obsługę zalecamy wcześniejsze zamawianie książek w katalogu on-line lub telefonicznie w otwartych filiach. E-booki Legimi będą nadal udostępniane –  od 11 maja kody można odbierać w funkcjonujących bibliotekach – informuje Biblioteka.

Spis łódzkich filii otwieranych w pierwszym etapie wraz z telefonami znajdują się na stronie biblioteka.lodz.pl.

Wszystkie funkcjonujące filie będą czynne w godzinach 8:00-20:00 z przerwą od godz. 13:30 do 14:00, która jest konieczna, aby dokonać na dezynfekcji i wietrzenia pomieszczeń.

Źródło: UM Łódź
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email