Poznawaj Olsztyn i region wirtualnie

Poznawaj Olsztyn i region wirtualnie
Fot. olsztyn.eu

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl niezwykłych filmów poświęconych stolicy Warmii i Mazur. To okazja, by poznać nie tylko miasto nawet podczas koronawirusowych obostrzeń.

Ostatnie obostrzenia wprowadzone przez rząd nie pozwalają na odwiedzanie instytucji kultury i zapoznawania się z ich ofertą. Rozwiązaniem mogą być „wizyty” poprzez Internet. W ten sposób można zajrzeć na przykład do Muzeum Nowoczesności.

– „Muzeum Nowoczesności zaprasza” to cykl filmów dotyczących muzeum i prezentowanych w nim eksponatów – wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Mariusz Sieniewicz. – To także doskonała okazja poznania rozwoju przemysłu na Warmii i Mazurach.
Premierowa propozycja jest zatytułowana „Olsztyn – czynniki miastotwórcze”. Film dostępny jest na Facebooku Miejskiego Ośrodka Kultury oraz jego kanale w serwisie YouTube.

– Pierwszy odcinek poświęcony jest historii Olsztyna i najważniejszym czynnikom ekonomiczno-gospodarczym, które wpłynęły na rozwój miasta w XIX i na początku XX wieku – mówi Rafał Bętkowski z Muzeum Nowoczesności.

Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności” jest jednostką Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Otwarta w 2014 roku w zrewitalizowanym Tartaku Raphaelsohnów placówka ma na celu uświadomić odbiorcom charakter procesu, jakim jest „nowoczesność” procesu, który ma swój początek w burzliwym końcu XVIII wieku i dynamicznym wieku XIX.

Print Friendly, PDF & Email