Poznańskie spotkania z Wolontariatem

Poznańskie spotkania z Wolontariatem
Mat. prasowe

Miasto Poznań przygotowuje się do wprowadzenia Poznańskiego Programu Rozwoju Wolontariatu Miejskiego, dokumentu, który ma być długofalowym i spójnym działaniem zmierzającym do szeroko pojętej idei promocji wolontariatu, aktywizowania mieszkanek i mieszkańców miasta Poznania do zaangażowania się w wolontariat, wymiany dobrych praktyk oraz integracji między partnerami Programu.

Jednym z kluczowych partnerów Programu będą przedstawiciele organizacji społecznych. – Chcemy wspólnie z Wami wypracować założenia do Programu, który będzie określać wielokierunkowe i zintegrowane działania Partnerów Programu prowadzące do rozwoju i propagowania idei wolontariatu w przestrzeni miejskiej – mówią koordynatorzy Programu.

Poznańskie spotkania z Wolontariatem, to okazja aby w nieformalnej atmosferze porozmawiać na tematy ważne dla działań wolontariackich w mieście.

Drugie spotkanie poświęcone będzie wypracowaniu koncepcji Poznańskiego Centrum Wolontariatu. – Porozmawiamy o potrzebach mieszkańców, organizacji pozarządowych i zastanowimy się jakie działania mogłyby być realizowane dla konkretnych grup odbiorców – dodają koordynatorzy.

Poznańskie spotkanie z Wolontariatem odbędzie się 13 kwietnia br. w godz. 13.00 – 15.00 w siedzibie Poznańskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Chwaliszewo 75 w Poznaniu.

– Jeśli Twoja organizacja współpracuje z wolontariuszkami / wolontariuszami, realizuje działania w obszarze wolontariatu lub planuje rozwinąć wolontariat w swojej instytucji to serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach – zachęcają koordynatorzy Programu.

Zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniu odbywają się poprzez przesłanie formularza dostępnego TUTAJ.

Print Friendly, PDF & Email