Poznańscy seniorzy dla ukraińskich dzieci

Poznańscy seniorzy dla ukraińskich dzieci
Fot. CIS Poznań

„Plecaki pełne radości” – to nazwa akcji, w ramach której seniorki i seniorzy z Poznania stworzą dla dzieci z Ukrainy kolorowe torby. Zostaną one wypełnione grami oraz zabawkami edukacyjnymi i wręczone najmłodszym 1 czerwca, w Dniu Dziecka.

– Dzień Dziecka to wspaniała okazja do tego, żeby okazać serce i podzielić się dobrocią, zwłaszcza z tymi, którzy potrzebują jej teraz wyjątkowo mocno – mówi Wojciech Bauer, dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych. – Zachęcamy poznańskie seniorki i seniorów do udziału w tej wyjątkowej inicjatywie. Liczymy na Wasze otwarte serca. Wspólnie sprawmy, aby to lato dla naszych najmłodszych przyjaciół z Ukrainy było pełne radości!

Plecaki będą przygotowywane na warsztatach, które odbędą się 25 maja (środa) w godz. 10:00-13:00 w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24. Obowiązują zapisy – seniorki i seniorzy zainteresowani udziałem w zajęciach mogą kontaktować się z centrum pod numerem tel. 61 847 21 11. Torby pomogą uszyć uczennice i uczniowie klasy krawieckiej Zespołu Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu.

Zbiórka zabawek edukacyjnych i gier, którymi zostaną wypełnione plecaki, już ruszyła i potrwa do 30 maja. Może w niej wziąć udział każdy, nie tylko seniorzy. Jej organizatorem jest Caritas Poznań, a dary można przynosić do Centrum Inicjatyw Senioralnych (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00). Potrzebne są np. paletki i lotki do badmintona, gry karciane, planszówki, piłki plażowe – przedmioty, które zmieszczą się w plecaku. Ważne, aby były nieużywane.

Upominki zostaną przekazane 1 czerwca dzieciom z Ukrainy, które przebywają w prowadzonym przez Caritas punkcie przy ul. Pamiątkowej w Poznaniu.

AW
Print Friendly, PDF & Email