Poznań: Wsparcie dla rodziców wieloraczków

Poznań: Wsparcie dla rodziców wieloraczków
Fot. Pixabay

Przez cały maj można składać wnioski o przyznanie Poznańskiego Świadczenia na Rzecz Wieloraczków. W tym roku wynosi ono 1500 zł na dziecko. To oferta dla rodziców, którym podczas jednego porodu urodziło się co najmniej troje dzieci.

Pomoc wypłacana jest raz na rok – z budżetu Miasta – maksymalnie do ukończenia przez wieloraczki 24 lat. Przysługuje matce albo ojcu dzieci, ale także ich opiekunowi faktycznemu lub prawnemu. Pieniądze przyznawane są niezależnie od sytuacji dochodowej, ale rodzice lub opiekunowie muszą spełniać pewne warunki.

Podstawowym z nich jest wychowywanie wieloraczków, czyli co najmniej trojga lub więcej dzieci urodzonych podczas jednego porodu. Rodzice (lub opiekunowie) powinni mieszkać w Poznaniu i w zeznaniach podatkowych wskazać stolicę Wielkopolski jako miejsce zamieszkania.

Wniosek o świadczenie można złożyć raz w roku w Poznańskim Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1. Można to zrobić do końca maja. Jeśli jednak wieloraczki urodzą się później (od czerwca do grudnia) – rodzice mogą złożyć wniosek w ciągu dwóch miesięcy od daty porodu. 

Do wniosku trzeba dołączyć komplet dokumentów. Szczegółowy ich wykaz i więcej informacji o zasadach przyznawania świadczenia można znaleźć na stronie: pcs.poznan.pl/

Osoby, które chcą złożyć wniosek osobiście w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń, powinny umówić wizytę za pośrednictwem strony internetowej pcs.poznan.pl lub  telefonicznie (nr tel. 61 646 33 44). Wniosek można również przesłać za pomocą skrzynki e-PUAP lub operatora pocztowego.

Print Friendly, PDF & Email