Poznań: Wolontariat w poznańskich rodzinach

Poznań: Wolontariat w poznańskich rodzinach
Fot. pixabay.com

Wielu uczniów co roku zmaga się z trudnościami w nauce. Problemy z opanowaniem materiału mogą pogłębiać nierówności i wpływać na dalsze życie dzieci. W stolicy Wielkopolski wsparcie w takich sytuacjach oferują wolontariusze-korepetytorzy ze Stowarzyszenia Lepszy Świat, którzy pomagają nadrobić zaległości w szkolnych przedmiotach.

Stowarzyszenie Lepszy Świat poszukuje wolontariuszy do projektu „Wolontariat w poznańskich rodzinach”. Dzięki swojemu zaangażowaniu ochotnicy mogą zdobyć cenne doświadczenia w nauczaniu, podnieść kompetencje komunikacyjne oraz wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach. Wolontariat to jednak przede wszystkim satysfakcja z pomagania innym. Stowarzyszenie zachęca do współpracy osoby specjalizujące się w różnych dziedzinach. 

– Obecnie szukamy głównie osób, które mogą pomóc w zdalnej nauce języka angielskiego, matematyki, fizyki, a także przy rozwijaniu zainteresowań i w odrabianiu zadań domowych dla uczniów z klas 1-3. Zapraszamy jednak do kontaktu każdego, niezależnie od specjalizacji. Możliwe, że z czasem znajdziemy osobę, która będzie potrzebowała wsparcia z innej dziedziny – mówi Jakub Wrotek ze Stowarzyszenia Lepszy Świat. 

W ramach projektu pomoc otrzymują także osoby starsze i z niepełnosprawnościami. 

– Nasi wolontariusze to osoby, które odgrywają rolę mentora dla dzieci i młodzieży lub towarzysza dla osoby z niepełnosprawnościami czy seniora. Dzielą się swoimi pasjami z drugą osobą, wspierają ją, pobudzają do działania. Zwykle spędzają 1-2 godziny tygodniowo na wspólnych spotkaniach przez co najmniej 3 miesiące – dodaje Wrotek. 

Ze względu na pandemię koronawirusa działania w ramach projektu odbywają się hybrydowo. Zainteresowani udziałem mogą kontaktować się z koordynatorem wolontariatu, Jakubem Wrotkiem: tel. 504 383 181, e-mail: wolontariat@lepszyswiat.org.pl.  

„Wolontariat w poznańskich rodzinach” realizowany jest od 2007 roku przez Stowarzyszenie Lepszy Świat, które na co dzień współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie oraz 4 poznańskimi szkołami. Od początku działań pomoc otrzymało ok. 1200 osób. W 2020 roku zaangażowanych w program było 85 wolontariuszy. 

Więcej informacji o wolontariacie można znaleźć na stronie stowarzyszenia

Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania. 

JZ
Print Friendly, PDF & Email