Poznań: Szpital tymczasowy powiększył liczbę dostępnych łóżek

Poznań: Szpital tymczasowy powiększył liczbę dostępnych łóżek
Fot. Pixabay

Działający na Międzynarodowych Targach Poznańskich szpital tymczasowy powiększył bazę łóżkową o kolejne 28 łóżek – podały w sobotę służby wojewody wielkopolskiego. Cały czas poszukiwana jest kadra medyczna do pracy w tymczasowej lecznicy.

Służby wojewody podkreśliły w sobotę, że powiększenie liczby dostępnych łóżek w szpitalu tymczasowym nastąpiło dzięki możliwości uzupełnienia kadry medycznej o kolejne zespoły lekarzy i pielęgniarek wspieranych przez studentów uniwersytetu medycznego.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu poinformował PAP w sobotę, że obecnie lecznica dysponuje 356 miejscami dla pacjentów rozlokowanych w trzech targowych halach. W piątek służby wojewody raportowały, że w szpitalu tymczasowym na poznańskich targach zajęte były 324 łóżka z 328 dostępnych.

– Dziękuję personelowi medycznemu zaangażowanemu w walce z COVID-19 w szpitalach całej Wielkopolski za poświęcenie i pracę, szczególnie w tym trudnym czasie epidemii. Dziś w całym województwie z dostępnych 3849 łóżek dla pacjentów z COVID-19 wolnych jest 747 – powiedział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Wielkopolska Izba Lekarska zaapelowała do medyków o zgłaszanie się do pracy w szpitalu tymczasowym w Poznaniu. Jak podkreślono, dalszy rozwój szpitala i możliwości niesienia pomocy chorym z COVID-19 limituje obecnie tylko kadra lekarska. Dla stworzenia każdego kolejnego modułu opieki liczącego 28 łóżek potrzeba dziewięciu lekarzy.

– Wskutek ciągłej presji epidemicznej szpital rozrósł się już do 11 oddziałów internistycznych oraz oddziału dla pacjentów wymagających intensywnej opieki medycznej. Placówka na chwilę obecną zatrudnia 918 osób, w tym 145 lekarzy. Dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów potrzebni są jednak kolejni medycy – podała WIL.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w sobotę 2530 przypadków zakażeń koronawirusem u mieszkańców województwa wielkopolskiego. Minionej doby w regionie z powodu COVID-19 lub chorób współistniejących zmarło 51 osób. (PAP)

Rafał Pogrzebny
Print Friendly, PDF & Email