Poznań: Szansa na bezpłatną rehabilitację

Poznań: Szansa na bezpłatną rehabilitację
Fot. SHVETS production / Pexels

Pacjenci onkologiczni z Poznania i całego województwa wielkopolskiego mogą skorzystać z bezpłatnej i kompleksowej rehabilitacji – np. z fizjoterapii, pomocy psychologa i dietetyka. Program realizuje Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów (OPEN) w Poznaniu.

Obecnie pacjenci onkologiczni mają trudny dostęp do fachowej, specjalistycznej opieki, która umożliwiłaby im powrót do pełnej sprawności po ciężkim i obciążającym leczeniu. Projekt realizowany przez OPEN wychodzi naprzeciw temu problemowi. Zakłada dostęp do nowoczesnej, kompleksowej rehabilitacji dla osób w wieku 18-64 lata, które są w trakcie leczenia onkologicznego lub przebyły chorobę nowotworową i mieszkają, pracują lub uczą się na terenie Wielkopolski.

Program zapewnia uczestnikom udział w bezpłatnej fizjoterapii oraz pomoc psychologa i dietetyka. Jego uczestnicy mają gwarantowany indywidualny kontakt z każdym ze specjalistów, a o kwalifikacji do programu decyduje lekarz onkolog z OPEN. W wybranych wizytach pacjentowi mogą towarzyszyć osoby bliskie. 

Udział w projekcie jest bezpłatny i nie wymaga skierowania. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 601 061 848, mailowo – rehabilitacja@open.poznan.pl lub na stronie projektu: rehabilitacja-open.pl. Projekt realizowany jest w Poznaniu, Pile, Kaliszu, Koninie i Lesznie.

Autorem programu zdrowotnego jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Projekt pod nazwą „Rehabilitacja pacjentów onkologicznych w wieku 18-64 lata, z terenu Wielkopolski, realizuje OPEN S.A. w latach 2021-2023”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i będzie realizowany do końca czerwca 2023 r.

Print Friendly, PDF & Email