Poznań: Smartfon – poradnik dla seniorów

Poznań: Smartfon – poradnik dla seniorów
Fot. Teona Swift/Pexels

Jak wysłać sms, zrobić zdjęcie lub nagrać film smartfonem? Jak ustawić budzik i pobrać aplikacje? Odpowiedzi na te wszystkie pytania można znaleźć w Poznańskim Przewodniku Cyfrowym przygotowanym przez Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Mat. prasowe

Smartfony stają się nieodłącznym elementem codziennego życia – coraz częściej korzystają z nich również seniorki i seniorzy. Jednak – choć tego typu telefony dają sporo możliwości i mogą znacząco ułatwić życie – nie wszyscy starsi poznaniacy wiedzą, jak się nimi posługiwać. Z pomocą przyszło im CIS. 

– Jako Centrum Inicjatyw Senioralnych, od lat zachęcamy do tego, aby przełamywać swoje wewnętrzne bariery i nie bać się korzystać z nowych technologii – mówi Wojciech Bauer, dyrektor CIS. – Chcielibyśmy, żeby Poznański Przewodnik Cyfrowy był do tego zachętą. To pierwsza część, która jest poświęcona obsłudze smartfona – mamy nadzieję, że w przyszłości powstaną kolejne i będziemy mogli zachęcić do oswajania innych cyfrowych urządzeń. Przewodnik jest efektem wielu spotkań z seniorkami i seniorami, które miały miejsce w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych. Poruszamy w nim zagadnienia, które były najczęściej przedmiotem naszych spotkań. Podczas konsultacji cyfrowych uczyliśmy się siebie nawzajem – seniorki i seniorzy obsługi smartfona, a my wrażliwości w zakresie edukacji cyfrowej osób starszych. Dziękujemy za obdarzenie zaufaniem. Teraz taką wiedzą możemy dzielić się z jeszcze większym gronem.

Przewodnik przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcą włączyć się do cyfrowego świata i odkryć korzyści, jakie daje smartfon. Jest stworzony z myślą o osobach, które rozpoczynają swoją przygodę z obsługą tego typu telefonów. Ma krok po kroku przeprowadzić chętnych przez wszelkie zawiłości i jednocześnie sprawić że świat nowych technologii stanie się bardziej dostępny, co z kolei zachęci do samodzielnych poszukiwań.

Załącznik
Print Friendly, PDF & Email