Poznań Silent Night 2022

Poznań Silent Night 2022
Fot. mat. prasowe

Już po raz ósmy poznaniacy i obcokrajowcy mieszkający w stolicy Wielkopolski zaśpiewają razem znaną na całym świecie kolędę „Cicha noc”.

Akcja odbędzie się w piątek, o godz. 18:00 na rynku Łazarskim.

Po wspólnym kolędowaniu będzie można wziąć udział w Silent Disco. Wszystko to w ramach Betlejem Poznańskiego.

O godz. 17:30 rozgrzewkę przed wspólnym wykonaniem „Cichej nocy” zapewni koncert zespołu Gospel Joy. To poznański chór, który występuje na polskich i zagranicznych scenach od ponad 20 lat. Grupa wykonuje największe hity muzyki gospel, a także własne utwory w języku polskim i angielskim.

Kulminacją wieczoru będzie wspólnie odśpiewać „Cichej nocy” przez mieszkańców, studentów i poznańska społeczność międzynarodową. W wydarzeniu weźmie udział także Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Idea spotkania zawsze jest taka sama, czyli jedna kolęda, wiele języków i wspólne przesłanie miłości i radości. Wybór utworu jest nieprzypadkowy. „Cicha noc” jest znana niemal na całym świecie. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów.

Później uczestnicy będą mogli słuchać muzyki i potańczyć w przygotowanych dla nich słuchawkach w ramach imprezy Silent Disco, a także zobaczyć pokaz Fire Show pt. „Świąteczny rynek Łazarski”.

Fot. mat. prasowe
Ostatni weekend z Betlejem na Łazarzu 

Poznań Silent Night odbędzie się w ramach Betlejem Poznańskiego. Jarmark na rynku Łazarskim potrwa do 18 grudnia. W ostatnie dni kiermaszu na poznaniaków czeka wiele atrakcji. 

W sobotę, 17 grudnia pierwsze wydarzenia wystartują o godz. 12:00. Najmłodsi będą mogli zobaczyć spektakl teatru Kulturka pt. „O! Choinko”. W godz. 13:00-16:00 na rynku uruchomiona zostanie strefa warsztatowa, gdzie każdy będzie mógł wykonać ozdoby świąteczne. Na godz. 14:00 zaplanowano koncert Studia Piosenki Metro. W sobotę będzie można także odwiedzić stoisko Wirtualnego Łazarza poświęcone rocznicy stanu wojennego. 

Program ostatniego dnia jarmarku zapowiada się równie interesująco. W niedzielę, w godz. 12:00-17:00 będzie można wziąć udział w Targach Sztuk Pięknych. O godz. 13:00 wystartuje strefa warsztatowa, która będzie czynna do godz. 16:00. O godz. 16:30 wystąpią artyści teatru Fuzja ze spektaklem „Takich świąt jeszcze nie było”. O godz. 17:30 rynek odwiedzi Gwiazdor. Wieczór zamknie świąteczny pokaz cyrkowy grupy AbstrAct. 

Na jarmarku nie zabraknie także stoisk m.in. z grzanym winem,  świątecznymi smakołykami i rękodziełem.

Print Friendly, PDF & Email