Poznań: Ruszyła infolinia w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną linię telefoniczną w języku ukraińskim i polskim. Obywatele Ukrainy, którzy od 24 lutego przybyli do Polski w wyniku konfliktu zbrojnego, mogą uzyskać tam informacje o świadczeniach rodzinnych, w tym 500 plus.

Artykuł w wersji ukraińskiej: Почала працювати інформаційна лінія з питань сімейної допомоги для громадян України.

Infolinia jest dostępna w dni robocze – od poniedziałku do piątku – w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerem 22 444 02 55. Pytania dotyczące świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy można też przesyłać mailem na adres UA@zus.pl

Konsultanci infolinii udzielą informacji:

  • o rodzajach świadczeń rodzinnych przyznawanych i wypłacanych przez ZUS,
  • jak wypełnić i wysłać wniosek,
  • jak zarejestrować profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Przypomnijmy, obywatelom Ukrainy, którzy przekroczyli granicę polsko-ukraińską po wybuchu wojny i chcą pozostać w Polsce, Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał i wypłacał świadczenia dla rodziny. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie www.zus.pl.

W sprawach świadczeń na rzecz obywateli Ukrainy realizowanych przez Miasto Poznań można kontaktować się z infolinią Biuro Poznań Kontakt pod numerem telefonu 61 646 33 44. Czynne codziennie od 7:30 do 20:00 (infolinia prowadzona jest także w języku ukraińskim).

JZ
Print Friendly, PDF & Email