Poznań: Pracownik MOPR z nagrodą specjalną ministra

Poznań: Pracownik MOPR z nagrodą specjalną ministra
Fot. MOPR

Pracowników socjalnych z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu doceniają nie tylko w stolicy Wielkopolski. Michał Ptak z Działu Pomocy Osobom Bezdomnym odebrał nagrodę specjalną ministra rodziny i polityki społecznej.

Michał Ptak zatrudnił się w poznańskim MOPR we wrześniu 2018 roku, a od listopada 2019 r. dodatkowo pracuje jako opiekun specjalistyczny w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej.

– Ta praca sprawia mi satysfakcję, codziennie stawia przede mną nowe wyzwania, daje okazje do niesienia pomocy innym oraz możliwość towarzyszenia ludziom w pokonywaniu słabości i przeciwności losu. Swoją przyszłość zawodową wiążę wyłącznie z wykonywaniem zawodu społecznego – mówi Michał Ptak.

W ośrodku pracuje z osobami znajdującymi się kryzysie bezdomności, przebywającymi zarówno w miejscach niemieszkalnych na terenie Poznania, jak i w placówkach dla osób bezdomnych. Niejednokrotnie podejmuje działania interwencyjne mające na celu zabezpieczenie zdrowia oraz życia osób przebywających na ulicy.

Od ponad półtora roku Michał Ptak odpowiada za rejon zasiedlony przez społeczność rumuńskich Romów. Wszystkie działania na rzecz wspierania tej grupy ludzi, przyczyniły się do poprawy jakości życia, odbudowaniu poczucia godności. Pracownik MOPR zdobył zaufanie, stworzył poczucie bezpieczeństwa, co przyczyniło się do gotowości tej grupy do współpracy i zaakceptowania kierunku rozwoju.

– Kawał dobrej roboty wykonuje dla społeczności romskiej. Jest wrażliwy, empatyczny, sumienny. To osoba pozytywnie nastawiona do ludzi i do świata – podkreśla Ewa Blukacz, kierownik Działu Pomocy Osobom Bezdomnym.   

MOPR/ AJ
Print Friendly, PDF & Email