Poznań: Porozmawiajmy o wolontariacie – drugi etap konsultacji

Poznań: Porozmawiajmy o wolontariacie – drugi etap konsultacji
Fot. mat. prasowe

Co sprawia, że poznanianki i poznaniacy poświęcają swój wolny czas, by pomagać innym? Jak Miasto może wspierać wolontariuszy? Każdy może odpowiedzieć na te pytaniaruszył drugi etap konsultacji społecznych dotyczących rozwoju wolontariatu w stolicy Wielkopolski.

Konsultacje społeczne dotyczące „Poznańskiego Programu Rozwoju Wolontariatu Miejskiego na lata 2024 – 2026” potrwają do 30 września. Przez ten czas Miasto będzie zbierać uwagi poznaniaków i poznanianek tak, by w efekcie stworzyć kompleksowy dokument. Pozwoli on spójnie i długofalowo rozwijać wolontariat w stolicy Wielkopolski. 

Proces konsultacji został podzielony na dwa etapy.

Pierwszy z nich zakończył się 7 maja. Miasto zbierało wówczas opinie, uwagi i wnioski wszystkich poznanianek i poznaniaków za pośrednictwem ankiety. Adresowana była do wszystkich, dla których temat wolontariatu jest bliski i tych, którzy dopiero chcieliby się nim zainteresować.

Drugi etap rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 10 września. Opinie nadal zbierane są za pomocą ankiet – tym razem jednak są one przeznaczone dla konkretnych, zainteresowanych tematem grup. To ankiety dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych (trafiły już bezpośrednio do placówek oświatowych), dla studentów, dla seniorów (powyżej 60 roku życia) i dorosłych (od 26 roku życia do 60 roku życia). Wszystkie zawierają pytania dotyczące różnych rodzajów wolontariatu.

Organizowane są również warsztaty z przedstawicielami NGO w Poznańskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Chwaliszewo 75. Podczas różnych wydarzeń w Mieście pojawiają się mobilne punkty konsultacyjne. Terminy i dokładne miejsca będą ogłaszane na bieżąco.

Szczegóły oraz linki do ankiet dostępne są na stronie Konsultacji społecznych.

Print Friendly, PDF & Email