Poznań: Pół wieku razem

Poznań: Pół wieku razem
Fot. UM Poznań

Marsz Mendelssohna i wspomnienia wspólnie spędzonych lat towarzyszyły parom odznaczonym Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wyróżnienia wręczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Medale są przyznawane małżeństwom z co najmniej 50-letnim stażem. Uroczystość ich wręczenia odbyła się w poniedziałek w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Oprócz 30 odznaczonych par wzięły w niej udział także rodziny jubilatów.

– To wielka radość zobaczyć młodą parę idącą do kościoła czy urzędu stanu cywilnego, aby zawrzeć związek małżeński. Dla mnie jednak piękniejszym jest spotkać dwoje ludzi, którzy po kilkudziesięciu latach pokazują, że dotrzymali złożonej sobie przysięgi. Jesteście państwo przykładem, jak powinno wyglądać małżeństwo i wzajemne wsparcie, nie tylko dla swoich dzieci i wnuków, ale dla wszystkich poznaniaków – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, wręczając medale.

Jak na jubileusz przystało nie zabrakło również tortu i toastów. Każde z uhonorowanych małżeństw oprócz odznaczenia otrzymało także list gratulacyjny oraz kwiaty. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane są przez Prezydenta RP na wniosek.

Źródło: UM Poznań
Fot. UMP
Print Friendly, PDF & Email