Poznań: O raku piersi

Poznań: O raku piersi
Fot. UM Poznań

W Poznaniu rozpoczęła się V konferencja „Rak Piersi. Onkologia i Plastyka” – to największe naukowe wydarzenie w Polsce poświęcone nowotworom tego typu. Piątkowe spotkanie otworzył Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. 

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy wśród kobiet w Polsce – szacuje się, że zachoruje na niego średnio 20 tys. kobiet każdego roku. Poświęcona mu konferencja „Rak Piersi. Onkologia i Plastyka” organizowana jest w Poznaniu już po raz piąty. W tym roku wydarzenie odbywa się hybrydowo – ok. 250 specjalistów łączy się z organizatorami online. 

– Nowotwór może dotknąć każdego. Każdego roku tysiące kobiet musi zmierzyć się z diagnozą raka piersi – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, otwierając piątkowe spotkanie. –  Dlatego cieszę się, że naukowcy i lekarze z całej Polski spotykają się w Poznaniu, by podzielić się wiedzą i wymienić doświadczenia, a dzięki temu jeszcze lepiej leczyć pacjentki.

Podczas wydarzenia omawiane są m.in. najnowsze metody i technologie leczenia raka piersi i niesienia pomocy kobietom.

– Nasza konferencja składa się z wielu interesujących części – mówił dr hab. n. med. Dawid Murawa, prof. UZ, prof. WSZUiE. – Mamy sesje o tematyce chirurgicznej, poświęcone radioterapii czy kwestiom związanym z genetyką. Jestem przekonany, że te tematy przełożą się na praktycznie działania w pracy klinicznej.

Wydarzenie potrwa do soboty, 24 września, organizatorem jest wydawnictwo Termedia.

AW
Print Friendly, PDF & Email