Poznań: Nasz asystent - Twoja niezależność

Poznań: Nasz asystent - Twoja niezależność
Fot. Pixabay

Ruszyła kolejna edycja programu wspierającego osoby z niepełnosprawnościami. Asystenci pomogą im w codziennych czynnościach, takich jak zrobienie zakupów czy załatwienie urzędowej sprawy. Wsparcie jest bezpłatne – by je zamówić, wystarczy zadzwonić do biura Poznań Kontakt. 

Z pomocy asystentów mogą skorzystać mieszkańcy Poznania, którzy rozliczają swój PIT na rzecz stolicy Wielkopolski:

  • z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności,
  • dzieci do 16 roku życia, które mają orzeczenie o niepełnosprawności i potrzebują koniecznej (stałej lub długotrwałej) opieki lub pomocy innej osoby.

Bezpłatne wsparcie asystenta można zamówić, dzwoniąc do biura Poznań Kontakt pod numerem telefonu: 61 646 33 44 (w dni robocze od 7:30 do 20:00).

Program powstał po to, by maksymalnie umożliwić niezależne i aktywne funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami. Dlatego asystenci mogą pomóc m.in. w przemieszczaniu się po Poznaniu i okolicach, uczestnictwie w rehabilitacji i treningach sportowych czy udziale w imprezach kulturalnych. Posłużą też wsparciem przy robieniu zakupów czy załatwieniu sprawy urzędowej. Pomagają również osobom mówiącym w polskim języku migowym.  

Usługi mogą być wykonywane w każdy dzień roku, w godz. 7-22, również w weekendy – ale z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy. Cały regulamin projektu dostępny jest TUTAJ

Ważne: asystenci nie świadczą usług opiekuńczych, także tych specjalistycznych –  takich jak rehabilitacja, opieka higieniczna czy pielęgnacja zlecona przez lekarza. Aby z nich skorzystać, należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.. 

AW
Print Friendly, PDF & Email