Poznań: Najlepszy Przyjaciel Seniorów

Poznań: Najlepszy Przyjaciel Seniorów
Fot. mat. prasowe

Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatki i kandydatów do tytułu „Najlepszego Przyjaciela Seniorów”. Ta honorowa nagroda przyznawana jest przez Miejską Radę Seniorów. 

Laureatem nagrody może zostać osoba (fizyczna lub prawna), która szczególnie zasłużyła na uznanie za działalność na rzecz poznańskich seniorów – np. pomagając konkretnej osobie lub polepszając codzienne życie starszych poznanianek i poznaniaków.

Kandydatów do tego zaszczytnego tytułu mogą zgłaszać mieszkańcy stolicy Wielkopolski – zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy lub organizacje społeczne, a także instytucje zajmujące się problematyką senioralną. 

Aby zgłosić kandydaturę, należy wypełnić formularz, który jest dostępny na stronie internetowej Miejskiej Rady Seniorów i Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Dokumenty można składać na dwa sposoby:

  • osobiście w CIS przy ul. Mielżyńskiego 24
  • lub wysłać je elektronicznie na adres: rada_seniorow@um.poznan.pl.

Termin przesyłania wniosków mija 30 czerwca.

Kapituła, w skład której wchodzą członkowie Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu, przeanalizuje kandydatury i wyłoni laureata. 

Wśród osób, które zdobyły już ten honorowy tytuł, są m.in. Zdzisław Szkutnik, organizator Poznańskiej Akademii Senioralnej przy Jeżyckim Centrum Kultury, były przewodniczący MRS, a także Maria Nowicka – za wieloletnią wszechstronną działalność na rzecz seniorów nie tylko Poznania, ale i całej Polski.

Print Friendly, PDF & Email