Poznań: Medale dla małżonków

Poznań: Medale dla małżonków
Fot. pixabay.com

Marsz Mendelssohna, koncert i wspólne „Sto lat!” – to wszystko towarzyszyło ceremonii wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W poniedziałek w urzędzie miasta prezydent Poznania uhonorował w ten sposób 29 par. 

W poniedziałek, 23 maja w Sali Białej przy dźwiękach Marsza Weselnego Mendelssohna rozpoczęły się uroczystości, podczas których małżonkowie odebrali medale z rąk Jacka Jaśkowiaka, prezydenta miasta. 

– Wręczanie Państwu w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tych medali, to mój najprzyjemniejszy obowiązek – mówił prezydent Poznania, honorując pary odznaczeniami. – Cieszy mnie udzielanie ślubu młodym parom, ale widok osób w państwa wieku, wspierających się wzajemnie, jest czymś niezwykłym. Gratuluję, życzę zdrowia i kolejnych dziesięcioleci razem.

Po wręczeniu medali pary mogły wysłuchać krótkiego koncertu.

***

Aby otrzymać medal za długoletnie pożycie, trzeba wytrwać co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim i zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego, by wypełnić odpowiedni wniosek. W dokumencie musi znaleźć się data i miejsce zawarcia małżeństwa oraz numery PESEL małżonków. Najczęściej taki dokument składają dzieci jubilatów.

AW
Print Friendly, PDF & Email