Poznań: Koronawirus w III LO w Poznaniu. Szkoła zawiesza zajęcia stacjonarne

Poznań: Koronawirus w III LO w Poznaniu. Szkoła zawiesza zajęcia stacjonarne
Fot. Pixabay

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u dwóch nauczycieli III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego w Poznaniu. Stacjonarne zajęcia w szkole mają być zawieszone do końca tygodnia.

Informację o potwierdzeniu zakażenia u nauczyciela placówki podało w niedzielę wieczorem lokalne Radio Poznań. Jak wskazano, to pierwsza w Poznaniu szkoła, która z powodu koronawirusa zmuszona została do zawieszenia zajęć stacjonarnych.

W poniedziałek rano kierowniczka oddziału epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Anna Pawłowska potwierdziła w rozmowie z PAP tę informację.

– W tej chwili z tego liceum mamy już potwierdzony nie jeden, lecz dwa przypadki zakażenia – u dwóch nauczycieli – powiedziała PAP Pawłowska.

Tłumaczyła, że „kilka dni temu w szkole odbyła się rada pedagogiczna. W związku z tym, że ten drugi przypadek miał najprawdopodobniej związek z tą radą zdecydowano o objęciu kwarantanną większej liczby nauczycieli”.

Pawłowska potwierdziła także, że podjęto decyzję o zawieszeniu stacjonarnych zajęć w szkole do końca tygodnia.

Według ostatnich danych od początku pandemii w Wielkopolsce zanotowano 6790 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 1001 to tzw. przypadki aktywne. Z powodu COVID-19 zmarły w regionie 253 osoby. Wyzdrowiało 5536 chorych.

Anna Jowsa
Print Friendly, PDF & Email