Poznań: Konsekwencje uzależnienia - webinar dla rodziców

Poznań: Konsekwencje uzależnienia - webinar dla rodziców
Fot. Pixabay

Miasto Poznań przy współpracy Uniwersytetu SWPS organizuje webinar „Konsekwencje uzależnienia wśród dzieci i młodzieży”. Bezpłatne spotkanie odbędzie się online 19 stycznia. Do udziału zaproszono specjalistów, którym będzie można zadać pytania.

Webinar został przygotowany w ramach projektu  „Poznań uzależniony od profilaktyki” – czyli organizowanego przez Miasto cyklu wydarzeń, które mają zniechęcić młodzież do sięgania po narkotyki, alkohol i dopalacze. W tym roku szerokie wsparcie otrzymają również wychowawcy młodych ludzi, ich nauczyciele i rodzice. Właśnie z myślą o nich przygotowano styczniowe spotkanie online. Skierowane jest ono do rodziców i opiekunów, którzy borykają się z problemami uzależnień swoich dzieci. 

Webinar odbędzie się online 19 stycznia, w godz.18.00- 20.00. Wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy. Można go znaleźć na stronie web.swps.pl.

Spotkanie składać się będzie z trzech modułów, które dostarczą rodzicom i opiekunom maksimum wiedzy związanej z uzależnieniami u młodych osób oraz wskazówki, gdzie szukać pomocy. Każdy będzie mógł zadawać pytania specjalistom. Na wydarzeniu będzie obecny tłumacz języka migowego.

Gośćmi webinaru będą: prof. Mariusz Jędrzejko – pedagog specjalny, socjolog, diagnosta i terapeuta uzależnień, dr Eryk Matuszkiewicz – toksykolog oraz Justyna Piekarska – kurator sądowy. Spotkanie poprowadzi Joanna Flis – psycholożka kliniczna i zdrowia, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień.

AW
Print Friendly, PDF & Email