Poznań: Już pół tysiąca zaszczepionych w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę”

Poznań: Już pół tysiąca zaszczepionych w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę”
Fot. Karolina Grabowska / Pexels

Pół tysiąca osób zaszczepiło się w niedzielę od rana, mimo deszczu, w mobilnym punkcie szczepień na poznańskiej Malcie. Służby wojewody zapewniają, że w niedzielę każdy chętny i uprawniony otrzyma szczepionkę przeciw COVID-19.

Na niedzielę i poniedziałek przygotowano 2,5 tys. szczepionek. Deszczowa pogoda spowodowała, że w niedzielę kolejka chętnych do zaszczepienia jest znacząco krótsza niż w sobotę. Zmarznięci oczekujący mogą liczyć na gorącą herbatę.

– Chcemy dziś zaszczepić przynajmniej 1 tys. osób, wszystko wskazuje na to, że każda osoba, która pojawi się na Malcie w godzinach funkcjonowania punktu otrzyma szczepionkę – powiedział PAP Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

W niedzielę szczepienia rozpoczęły się jeszcze przed ustaloną godziną 10:00. Stube wyjaśnił, że akcję przyspieszono ze względu na obfity deszcz padający od rana nad Poznaniem. Szczepić się mogą, bez konieczności wcześniejszej rejestracji, osoby z e-skierowaniem. Podawana jest jednodawkowa szczepionka firmy Johnson & Johnson.

W sobotę w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” zaszczepionych zostało 1 tys. osób. Przed południem w mobilnym punkcie przy trybunie głównej toru regatowego zaszczepiony został milionowy mieszkaniec regionu.

Według harmonogramu, w niedzielę zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze, 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze. W majówkę szczepić się mogą również osoby 30 plus, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Kadra medyczna czeka w punkcie szczepień przy trybunie głównej toru regatowego w godzinach od godz. 10:00 do 19:00. (PAP)

Rafał Pogrzebny
Print Friendly, PDF & Email