Poznań: Jak poprowadzić lekcję wychowawczą o dezinformacji w Internecie?

Poznań: Jak poprowadzić lekcję wychowawczą o dezinformacji w Internecie?
Fot. pixabay.com

Urząd Miasta w Poznaniu zaprasza na bezpłatny warsztat dla nauczycieli, prowadzony przez dr Ewę Modrzejewską z Uniwersytetu Warszawskiego. Warsztaty będą dotyczyły przeprowadzenia lekcji wychowawczej z zakresu rozpoznawania dezinformacji w Internecie z wykorzystaniem gry edukacyjnej Get Bad News. Spotkanie odbędzie się 10.03 (czwartek) w godzinach 18.30-20.00.

Dr Ewa Modrzejewska pracuje w Zakładzie Retoryki i Mediów UW. Bada i praktykuje retorykę, a także uczy jej m.in. studentów polonistyki UW oraz na Kursie Retoryki Praktycznej w Instytucie Badań Literackich PAN. Członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Retorycznego. Zajmuje się retoryką wizualizacji danych oraz kwestiami szeroko pojmowanych kompetencji medialnych i obywatelskich. Autorka scenariuszy warsztatów krytycznego myślenia i kompetencji medialnych z naciskiem na współczesne zagrożenia komunikacyjne w Internecie. Przetłumaczyła na j. polski i promuje bezpłatną holenderską grę edukacyjną Get Bad News Od ponad 20 lat związana z sektorem NGO: współtworzyła serwis obywatelski MamPrawoWiedziec.pl, który wciela w życie ideę społeczeństwa obywatelskiego; instruktorka harcerska; b. rzecznik Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji do środy 9.03, godz. 15.00. Liczba miejsc: maximum 100 os. Pierwszeństwo mają nauczyciele szkół ponadpodstawowych z m. Poznania.

Rejestracja TUTAJ

W razie pytań, proszę kontaktować się mailowo na adres: emackevica@projektyedukacyjne.org

Print Friendly, PDF & Email