Poznań dla rodzin

Poznań dla rodzin
Fot. pixabay.com

Rusza konkurs, dzięki któremu będzie można zdobyć nawet 2,5 tys. zł na działania dla rodzin. O mikrogranty mogą ubiegać się nie tylko organizacje pozarządowe, ale także grupy nieformalne.

Pomysły zgłaszać mogą zarówno organizacje pozarządowe, jak i nieformalne grupy poznaniaków i poznanianek. Wystarczy, że zbiorą się minimum trzy osoby, które zaproponują ciekawe działanie w obszarze na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa czy upowszechniania i ochrony praw dziecka (Ważne: grupy nieformalne powinny mieć patronat organizacji pozarządowej, która będzie działać w ich imieniu).

Biorące udział w konkursie oferty mogą skupiać się na integracji lub aktywizacji poznańskich rodzin; powinny je wspierać i promować. Projektem może więc być np. zorganizowanie interesującego spotkania, przeprowadzenie warsztatów czy szkoleń, organizacja konferencji albo wydarzenia integracyjnego. Ważne, by zgłoszone pomysły rzeczywiście odpowiadały na potrzeby mieszkańców i mieszkanek stolicy Wielkopolski. 

Wszystkie mikrogranty muszą zostać zakończone do 14 grudnia 2021 r. Minimalny czas działań podczas ich realizacji to 2 tygodnie (14 dni kalendarzowych).

Aby wziąć udział w konkursie i ubiegać się o mikrogrant, należy złożyć ofertę, czyli dokładnie opisać swój pomysł za pośrednictwem specjalnego systemu Witkac.pl

W konkursie zostaną wybrane najlepsze inicjatywy, które otrzymają mikrogrant w wysokości do 2,5 tys. zł. Na realizację całego projektu Miasto Poznań przeznaczyło 150 tys. zł. 

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać: 

  • na stronie internetowej dzialamyrazem.pl/poznanskie-centrum-dla-rodziny/
  • pod numerem infolinii: 666 739 981 (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00).
  • w trakcie konsultacji projektów oraz doradztwa –  pod numerem tel. 696 565 116, w środy w godzinach 16.00-20.00.
  • w trakcie konsultacji i doradztwa drogą e-mailową, pod adresem ngo@dzialamyrazem.pl (w tytule e-maila należy koniecznie podać „Konsultacja Poznańskie Centrum Dla Rodziny”)
  • w biurze przy ul. Jackowskiego 5-7, od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 16.00. 

Uwaga: w związku z trwającą pandemią na wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie pod nr. tel: 666 739 981

AW/WZiSS

Print Friendly, PDF & Email