Poznań: Darmowe testy na SARS-CoV-2 dla uchodźców z Ukrainy

Poznań: Darmowe testy na SARS-CoV-2 dla uchodźców z Ukrainy
Fot. Pixabay

Uchodźcy z Ukrainy mogą w Poznaniu skorzystać z bezpłatnych testów na obecność koronawirusa – poinformował we wtorek poznański magistrat. Darmowe badania prowadzi Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego.

Prowadzony przez uczelnię punkt pobrań wymazów do testów na obecność SARS-CoV-2 znajduje się przy u. Rokietnickiej 8 i działa we wszystkie dni tygodnia. Na wizyty w punkcie nie trzeba się wcześniej rejestrować.

Chętni do poddania się badaniu muszą zabrać ze sobą paszport lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Obywatele Ukrainy muszą również przygotować adres miejsca pobytu w Polsce oraz aktualny numer telefonu.

Magistrat podał, że wyniki badania będzie można odebrać po zarejestrowaniu na stronie www.wynikicovid.ump.edu.pl lub osobiście, dzień po pobraniu wymazu od godz. 12:00.

Od poniedziałku do piątku punkt działa w godz. 9:00-17:00, w soboty od godz. 8:00 do 16:00, a w niedzielę od godz. 8:00 do 12:00.

Więcej informacji o punkcie pobrań można znaleźć na stronach internetowych: drive-thru.ump.edu.pl oraz uczelnia.ump.edu.pl/covid (PAP)

Szymon Kiepel
Print Friendly, PDF & Email