Poznań: Daj zielone światło dla 17 milionów

Poznań: Daj zielone światło dla 17 milionów
Mat. prasowe

Rozpoczyna się Poznański Tydzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego i potrwa do 10 października!

Mózgowe porażenie dziecięce (skrótowo określane jako MPD) to tak naprawdę zespół schorzeń i objawów, pojawiających się u dzieci, u których doszło do uszkodzenia części tkanki mózgowej. Objawy to m.in. spastyczność mięśni, nieprawidłowa postawa ciała, przykurcze stawów, mimowolne odruchy. Na świecie żyje 17 milionów ludzi z MPD.

W czwartek 6 października, w Światowym Dniu Mózgowego Porażenia Dziecięcego, w geście solidarności z osobami z MPD, rozświetlane są w kolorze zielonym prestiżowe budynki i kultowe miejsca na całej kuli ziemskiej. W Poznaniu zielonym światłem będą świecić: Posnania, Poznań Stadion (od godziny 23.00 po zakończonym meczu), Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Urząd Miasta Poznania z dziedzińcem.

Poznańskie Stowarzyszenie Żurawinka zaprasza na wydarzenie główne „Dajemy zielone światło” o godz. 17:00, na Placu Wolności. Będą śpiewy i tańce przy zielonej fontannie Wolności. Warto zabrać latarki, by dać zielone światło.

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego to okazja do szerzenia wiedzy o MPD, promowania potencjału i aktywności osób z MPD oraz obrony i egzekwowania ich prawa do godnego życia i równego traktowania.
Poznański Tydzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego objął Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Poznania.

Print Friendly, PDF & Email