Poznań: Centrum Szyfrów Enigma - przygoda dla każdego

Poznań: Centrum Szyfrów Enigma - przygoda dla każdego
Fot. materiały prasowe

Przestrzeń Centrum została przystosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami – seniorów, rodzin z dziećmi, czy osób z niepełnosprawnościami.

Poznań ma Centrum Szyfrów Enigma. Zostało uroczyście otwarte i od soboty 25.09.2021 roku będą je odwiedzać wszyscy zainteresowani.

Obiektem opiekuje się Poznańskie Centrum Dziedzictwa, które zadbało o zapewnienie dostępności: architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej. Oznacza to, że budynek jest dostępny dla osób ze szczególnymi potrzebami, strona instytucji także umożliwia taki dostęp, a ekspozycja jest opowiadana w różnych, dostępnych wariantach.

„Audioprzewodniki są dostępne w wersjach z audiodeskrypcją (ze wskazówkami nawigacyjnymi), w polskim języku migowym oraz w tekście łatwym do zrozumienia. Do dyspozycji są także ścieżki w jezyku angielskim, niemieckim i rosyjskim. W budynku Centrum Szyfrów Enigma można skorzystać z petli indukcyjnej, planów tyflograficznych oraz ułatwień w poruszaniu się po przestrzeni. Znajdują się tu także miejsca odpoczynku i pokój wyciszenia. Poprzez połączenie z tłumaczem online możemy porozumieć się w PJM. Na czas zwiedzania możesz wypożyczyć wózek rehabilitacyjny, nosidełko dla dzieci czy słuchawki wyciszające” – czytamy w broszurze informacyjnej.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie Centrum Szyfrów Enigma.

Dodajmy, że audioprzewodnik w tekście łatwym do zrozumienia, to nowość w skali kraju.

„Chcesz się dowiedzieć, jak odwaga i otwarte umysły trójki Polaków pomogły w pokonaniu III Rzeszy? Chcesz zobaczyć, jak prace nad niemieckimi szyframi przyczyniły się do powstania komputerów i rozwoju informatyki? Zapraszamy do Centrum Szyfrów Enigma!” – to zaproszenie dla wszystkich poznaniaków i gości.

AM
Print Friendly, PDF & Email