Poznań: Bezpłatna rehabilitacja dla osób po udarze mózgu

Poznań: Bezpłatna rehabilitacja dla osób po udarze mózgu
Fot. mat. prasowe

Poznaniacy i poznanianki w wieku od 18 do 64 lat mogą skorzystać z darmowej rehabilitacji dla osób, które przeszły udar mózgu. Warunek jest jeden: minęło od niego nie więcej niż 12 miesięcy.

Na rehabilitację zaprasza Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Mogą z niej skorzystać mieszkańcy całego województwa wielkopolskiego, którzy spełniają warunki.

Rehabilitacja trwa 3 tygodnie – od poniedziałku do soboty. Może się odbywać w formie stacjonarnej (to oznacza 20 dni pobytu na oddziale) lub dziennej – wówczas pacjent przychodzi przez 18 dni na zajęcia.

W ramach rehabilitacji jej uczestnicy skorzystają z indywidualnych konsultacji lekarza specjalisty i fizjoterapeuty, zabiegów neurofizjologicznych oraz fizykalnych i stałej opieki pielęgniarskiej. Będą mogli wziąć udział w terapii zajęciowej, neurologopedycznej, neuropsychologicznej. Zapewnione jest też wyżywienie, zarówno w ramach pobytu stacjonarnego, jak i dziennego. Do udziału w projekcie nie treba mieć skierowania od lekarza. Pacjent nie musi też być objęty powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym.

Aby się zgłosić, należy wypełnić formularz na stronie: www.orsk.pl/udar. Więcej informacji oraz pomoc w wypełnieniu formularza można uzyskać pod numerem tel. 510 711 636, lub wysyłając e-mail na adres: reh.udar@orsk.pl

Załączniki
Print Friendly, PDF & Email