Poznań: 8 Marsz Na Tak – Bądź Na Tak!

Poznań: 8 Marsz Na Tak – Bądź Na Tak!
Marsz Na Tak w roku 2022 | Fot. UM Poznań

To już tradycja, że 21 marca przez Poznań przejdzie Marsz Na Tak. Termin nie jest przypadkowy, bo to Światowy Dzień Zespołu Downa. Ustanowiono go w tym dniu, ponieważ istotą zaburzenia jest trisomia 21. chromosomu. Poznańskie Stowarzyszenie Na Tak, które organizuje marsz, co roku przypomina nam, że posiadanie czegoś dodatkowego jest wartością samą w sobie. Osoby z zespołem Downa są osobami bardzo empatycznymi i otwartymi, wyjątkowo ciepłe, o wielkiej potrzebie bycia akceptowanymi takimi, jakie są.

Organizatorzy zachęcają do przyjścia 21 marca na Plac Wolności w dwóch różnych kolorowych skarpetkach – to symbol tego wyjątkowego święta. O godzinie 10:00 wszyscy utworzą kolumnę i przemaszerują ulicami: Nowowiejskiego, 23 lutego, al. Marcinkowskiego ponownie na Plac Wolności. Tam zaplanowano wspólne śpiewy, tańce, występy podopiecznych Stowarzyszenia na tak oraz poznańskiego Hospicjum Palium. Hospicjum od lat współorganizuje to święto. Dla nich jest to Dzień Wrażliwości (Dzień Motyla). Po hasłem „Pomaganie Dodaje Skrzydeł” zapraszają do zaangażowania się w wolontariat.

Spotkanie umili występ Orkiestra Vivat! z Sierakowa.

21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Wagarowicza, Światowy Dzień Zespołu Downa, Dzień Wrażliwości, a więc okazji do wspólnego świętowania jest przynajmniej kilka.

OprAM / UM Poznań
Print Friendly, PDF & Email