Poznań: 17. edycja biegu "Policz się z cukrzycą"

Poznań: 17. edycja biegu "Policz się z cukrzycą"
Mat. prasowe

W niedzielę, 29 stycznia, o godz. 11:00 z Międzynarodowych Targów Poznańskich wystartuje 17. edycja biegu „Policz się z cukrzycą”. Impreza organizowana jest w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Po starcie na MTP wszyscy uczestnicy wspólnie przebiegną dystans 5 kilometrów i powrócą na jego teren, gdzie będą mogli skorzystać z szatni, a także poczęstunku w postaci gorącej zupy i herbaty. Start biegu znajduje się na poziomie wejścia B do budynku Poznań Congress Center. Trasa prowadzi ulicą Śniadeckich, Parkową, przez park Wilsona, ulicę Wyspiańskiego i park Kasprowicza.

Dystans można też pokonać z kijkami czy marszem. Dla chętnych jest możliwość wydłużenia trasy do 10 kilometrów. W biegu uczestniczył będzie również Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania.

Warunkiem udziału jest wrzucenie minimum 40 złotych do puszki wolontariuszy WOŚP, którzy będą na uczestników czekać na starcie. Nie obowiązuje limit startujących.

Nagrody dla uczestników zapewnili partnerzy prywatni oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Koszulki dla zawodników przygotował Wydział Sportu UMP, a 100 medali wykonały dzieci z Przedszkola nr 127.

Bieg charytatywny w ramach akcji „Policz się z cukrzycą” organizuje także sztab WOŚP przy Politechnice. Trasa wyniesie niecałe 2 kilometry, a bieg rozpocznie się przy Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej. Start przewidziany jest na 12:00, jednak uczestnicy są proszeni są o stawienie się na linii startu 10 minut wcześniej. Obowiązuje limit 100 startujących, jednak jeśli pojawi się więcej chętnych to trafią oni na listę rezerwową i będą mogli wystartować w razie rezygnacji innego uczestnika. Do biegu należy zapisać się wypełniając formularz zgłoszeniowy

Print Friendly, PDF & Email