Późna opowieść o wczesnej jesieni – recital Waldemara Chylińskiego

Późna opowieść o wczesnej jesieni – recital Waldemara Chylińskiego
Fot. Adminstrator

Przed nami finał XXII Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2019, na który zaprasza Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Recital ten jest odpowiedzią na zgłaszane w ubiegłym roku propozycje koncertowe. Gość koncertu – Waldemar Chyliński, to śpiewający poeta, bard i autor tekstów piosenek. Wiersze i piosenki zaczął pisać już w szkole średniej i jego utwory zadebiutowały wcześniej niż on sam.

Występy rozpoczął w legendarnym gdańskim Żaku na początku lat siedemdziesiątych. Jest laureatem wielu przeglądów i festiwali piosenki studenckiej. W 1978 r. zdobył Główną Nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, a w 1985 r. (wraz z zespołem Kaczki z Nowej Paczki) drugą nagrodę w kategorii piosenki kabaretowej na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na FPP w Opolu w 1991 r. (jako autor tekstu piosenki „Wszystko co złe omija mnie” z muzyką Stanisława Sojki, wykonywanej przez Grażynę Łobaszewską) zdobył pierwszą nagrodę. Współpracował m.in. z Jackiem Zwoźniakiem a piosenki z jego tekstami śpiewają m. in. Elżbieta Adamiak, Adrianna Biedrzyńska, Beata Bartelik, Grażyna Łobaszewska, Zbigniew Zamachowski oraz zespoły: Mr. Zoob, Czerwony Tulipan, Kaczki z Nowej Paczki, Babsztyl. W roku 2001 ukazała się jego płyta „A może tylko nam się zdaje” z archiwalnymi nagraniami z lat 1975-1983. Na przełomie roku 2001-2002, wraz z muzykami z Trójmiasta nagrał płytę „Słowa”, w roku 2018 ukazał się kolejna płyta „Stało się życie”. Jego piosenki ukazały się też na wielu płytach innych wykonawców. Płyta „Greps” wydana wraz z zespołem „Kaczki z Nowej Paczki” osiągnęła status „Złotej Płyty”.

Na scenie Waldemarowi Chylińskiemu towarzyszyć będzie grający na gitarze Bogusław Jackowski, muzyk, aranżer, propagator twórczości Kabaretu Starszych Panów, znawca piosenki z tekstem i tzw. piosenki turystycznej, a także „dobry duch” wielu przedsięwzięć artystycznych i wydawniczych.

Po koncercie będzie możliwość zakupu płyty.

Koncertowi towarzyszyć będą losowania nagród: w konkursie „Tajemnice Elbląga” i wśród wszystkich uczestników konkursów. Tegorocznymi partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, PTTK Odział Ziemi Elbląskiej, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Agencja Reklamowa IBC.

Fundatorami nagród w konkursach są: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, General Electric, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Narodowe Centrum Kultury oraz osoby prywatne. Projekt realizowany jest przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg.

– Na koncert zapraszamy 11 sierpnia 2019 r., tradycyjnie o godz. 17:00 w muszli koncertowej w Bażantarni i to niezależnie od pogody. Obowiązuje wstęp wolny – zachęcają organizatorzy.

Informacja nadesłana

Print Friendly, PDF & Email