Powstała darmowa gra komputerowa o Grudziądzu

Powstała darmowa gra komputerowa o Grudziądzu
Fot. UM Grudziądz

Grudziądz, a dokładniej jego dawny system doprowadzania wody, był inspiracją do powstania gry komputerowej. Gra „Waterworks!” powstała na podstawie badań naukowców Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego.

W wyniku badań historyczno-archeologicznych, prowadzonych przez dr. Wacława Kulczykowskiego, powstała bezpłatna gra komputerowa, która dotyczy dawnego systemu doprowadzania wody do Grudziądza.

W „Waterworks!” głównym zadaniem jest zaopatrzenie miasta w wodę i wykorzystanie swoich umiejętności w taki sposób, aby zadbać o to, by w każdym domu była wystarczająca ilość wody. Żeby to osiągnąć, gracz musi wybrać najkorzystniejszą strategię w danych warunkach. Akcja dzieje się w dawnym Grudziądzu, w czasach średniowiecza, co pozwala na rozbudowę sieci wodociągów czy rozwijanie technologii.

Gra jest całkowicie darmowa, można znaleźć ją TUTAJ. Jej autorem jest Mateusz „scriptwelder” Sokalczszuk.

Gra powstała na bazie wyników badań historyczno-archeologicznych prowadzonych przez dr. Wacława Kulczykowskiego na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego i jest finansowana ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na Działalność Upowszechniającą Naukę.

Gra komputerowa objęta jest patronatem prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego, Muzeum im. ks. dr. W. Łęgi w Grudziądzu oraz Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni sp. z o.o. w Grudziądzu.

Źródło: kurier.pap.pl
Fot. UM Grudziądz
Print Friendly, PDF & Email