Powstał poradnik dla sektora kultury w zakresie zapewniania dostępności

Powstał poradnik dla sektora kultury w zakresie zapewniania dostępności
fot. nadesłane

W jaki sposób udostępniać instytucje kultury? Fundacja Kultura Bez Barier wraz z ekspertami i organizacjami zajmującymi się dostępnością przygotowała poradnik, któremu patronują Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Poradnik dla sektora kultury w zakresie zapewniania dostępności” pomoże w prowadzeniu regularnej działalności instytucji kultury, ułatwi odpowiedź na pytania jak przygotować wystawę lub warsztat artystyczny, aby były dostępne. Podpowiada przepisy prawa i przykłady dobrych praktyk.

– Oddajemy w Państwa ręce nową publikację dotyczą dostępności. Tym razem dotyczy ona sektora kultury, którego działalność jest tak samo różnorodna, jak sposób organizacji podmiotów tej części usług społecznych. Właśnie z tego powodu zachęcam do lektury i wykorzystania zaleceń oraz dobrych praktyk, których pełen jest „Poradnik dla sektora kultury w zakresie zapewniania dostępności” zarówno przedstawicieli publicznych instytucji kultury, jak i organizacji pozarządowych oraz wszystkich innych organizujących działania kulturalne. Wierzę, że nasza publikacja przyczyni się do jeszcze szerszego rozpropagowania idei dostępności, która jest priorytetowym działaniem MFiPR. Chcemy, aby stała się ona powszechna i dotyczyła coraz to nowych obszarów polityk społecznych. Wierzę, że poprzez dostępność budowana jest spójność społeczna, ale także poprawiana sukcesywnie jakość życia wszystkich obywateli, także tych ze szczególnymi potrzebami – wyjaśnia Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Poradnik można pobrać TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email