Powrót do szkoły z Kartą Dużej Rodziny

Powrót do szkoły z Kartą Dużej Rodziny
Fot. Pixabay

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny okres zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Wiąże się z przygotowaniami i z wydatkami. Jak przypomina MRPiPS – koszty wyprawki szkolnej i zajęć dodatkowych można znacząco obniżyć, korzystając z Karty Dużej Rodziny (KDR).

Wyprawka szkolna jest niezbędnikiem w życiu szkolnym dziecka. Na stronie empatia.mrpips.gov.pl jest wyszukiwarka partnerów KDR i zniżek, które oferują. Przed 1 września warto sprawdzić zniżki przydatne podczas robienia zakupów do szkoły: edukacja – 2201 partnerów, żywność – 2633, sport, rekreacja i turystyka ­– 2543, odzież i obuwie – 2156, kultura ­– 740.

Wyprawka szkolna może być tańsza

Dzięki KDR, zaoszczędzimy na wydatkach na wyprawkę. Wiele sklepów oferuje zniżki na szkolne artykuły lub cały asortyment dla dzieci.

Tak jest i w przypadku Księgarni Świat Książki. Księgarnia oferuje 20% rabat na art. szkolne i art. papiernicze dla posiadaczy KDR w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych.

Zakupy zrobimy też w księgarni „KSIĄŻNICA POLSKA”, w której to użytkownicy KDR mają 15 proc. zniżki w zakupie artykułów szkolnych oraz 10 proc. zniżki w zakupie podręczników.

Księgarnia „WORLD LINK” w Kołobrzegu oferuje 5% rabatu na cały asortyment; natomiast sklep Biuroexpres w Krakowie oferuje aż 30 proc. zniżki od cen katalogowych na cały asortyment papierniczy sklepu, a Wydawnictwa Akcydensowe S.A. we wszystkich oddziałach świadczą zniżki w wysokości 10% na cały asortyment.

Dużym powodzeniem wśród osób używających Kartę Dużej Rodziny, cieszy się Lidl. Partner w ramach AKCJI SZKOŁA oferuje dodatkowo dla rodzin wielodzietnych posiadających KDR zniżkę w wysokości 10% na artykuły takie jak piórniki, plecaki, zeszyty, bloki, długopisy oraz tekstylia dziecięce i młodzieżowe.

Wśród innych sieci, które honorują kartę, jest Carrefour. Zniżka przyznawana jest w postaci e-kuponu na okaziciela, przy dokonaniu w sklepie jednorazowo zakupów za min. 50 zł, po uwzględnieniu innych rabatów oraz okazaniu w kasie aktywnej Karty Dużej Rodziny. Wartość otrzymanego e-kuponu KDR uzależniona jest od ostatecznej kwoty figurującej na paragonie fiskalnym potwierdzającym dokonanie przez uczestnika zakupu produktów w sklepie.

Nowy strój na WF z rabatem

Rozpoczęcie roku wiąże się także z zakupem nowego obuwia na WF. Z Karty Dużej Rodziny można skorzystać kupując obuwie w sieci sklepów BARTEK, Deichmann czy też WOJAS. Partnerzy oferują 10% zniżki na nieprzecenione produkty. Zniżki świadczą również przez internet.

Ponadto z Kartą Dużej Rodziny można otrzymać zniżki kupując odzież dla dzieci i młodzieży w sieci sklepów SMYK lub Coccodrillo, a także Reporter Young i Martes Sport.

Zajęcia dodatkowe z KDR

Zajęcie pozalekcyjne to bardzo często okazja dla dzieci i młodzieży na rozwój swoich pasji, zainteresowań bądź wsparcie edukacyjne. W całej Polsce jest blisko 1500 punktów w których świadczone są zniżki na usługi sportowe, m.in. na jazdę konną, zajęcia aikido, karate, naukę pływania, treningi piłki nożnej, a także blisko 300 oddziałów, w których udzielane są korepetycje.

Komu przysługuje Karta Dużej Rodziny

Prawo do posiadania karty, przysługuje rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci. Przysługuje także dzieciom w wieku do 18. roku życia, w wieku do 25. roku życia uczących się w szkole lub szkole wyższej, a także bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

Karta jest przyznawana niezależnie od dochodu w rodzinie, a także wydanie jej jest bezpłatne. Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny, należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu swojego zamieszkania.

Od 1 stycznia 2018 r. Karta Dużej Rodziny jest dostępna w dwóch formach: tradycyjnej (tj. plastikowej) i elektronicznej (tj. na urządzeniach mobilnych).

Źródło: MRPiPS
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email