Powiat toruński: Kolejne inwestycje w powiatowych DPS-ach

Powiat toruński: Kolejne inwestycje w powiatowych DPS-ach
Fot. mat. prasowe

Po remoncie elewacji w Domu Pomocy Społecznej w Dobrzejewicach oraz uporządkowaniu otoczenia placówki w Browinie przyszedł czas na inwestycje w DPS-ach w Pigży i Wielkiej Nieszawce. Ruszyły przetargi – czekamy na oferty.

DPS w Pigży czeka prawdziwa rewolucja. Projekt modernizacji przewiduje dobudowanie nowej części budynku, która powiększy obiekt o ok. 200 m2. W związku z rozbudową zmienią się także układ i funkcje pomieszczeń w starej części budynku – jedno z nich będzie można przeznaczyć na wyczekiwaną przez mieszkańców kaplicę. Cały obiekt zyska nową elewację, a tam gdzie to konieczne wymienione zostaną drzwi i okna. Po zakończeniu prac budowlanych teren wokół obiektu również zostanie na nowo zagospodarowany.

DPS w Wielkiej Nieszawce także będzie rozbudowany – zyska nowy parterowy budynek o powierzchni 162 m2, w którym będzie świetlica oraz sala terapeutyczna w formie ogrodu zimowego, a na dachu taras. Powstaną nowe schody i pochylnie zewnętrzne, ułatwiające mieszkańcom poruszanie się po kompleksie. Tu także zaplanowano naprawę i malowanie elewacji, wymianę części okien i drzwi oraz drobne prace wokół obiektu.

5 lipca ogłoszono przetargi na realizację obu przedsięwzięć. Oferty będą przyjmowane do 26 lipca 2022 r. (link do przetargu)

Rozbudowa i przebudowa Domów Pomocy Społecznej w Pigży i Wielkiej Nieszawce są w 85% dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” kwotą 8,5 mln zł.

powiattorunski.pl
Print Friendly, PDF & Email