Porozmawiają o profilaktyce i telemedycynie w ochronie zdrowia

Porozmawiają o profilaktyce i telemedycynie w ochronie zdrowia
Fot. Pixabay

20 października 2021 r. o godz. 12:00 odbędzie się konferencja w formule hybrydowej pt. „Profilaktyka i telemedycyna w ochronie zdrowia – Program „Zdrowie”,  zorganizowana przez Ministerstwo Zdrowia.

Konferencja to kolejna edycja wydarzeń w ramach funduszy norweskich w Polsce. Celem konferencji jest podnoszenie świadomości o działaniach realizowanych w Programie „Zdrowie”, a także o jego dwóch projektach: „Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu poprzez stosowanie rozwiązań telemedycyny i e-zdrowia” oraz „Zdrowy styl życia dzieci i młodzieży”.

– Wspólnie z partnerami z Norwegii wymienimy się wiedzą, doświadczeniem oraz postaramy się wypracować rozwiązania znajdujące się w obszarze programowym, dotyczące zmniejszania nierówności w zdrowiu w Polsce i Norwegii – podkreślają organizatorzy.

Podczas konferencji omówione zostaną różne zagadnienia: od zmniejszania społecznych nierówności w zdrowiu poprzez realizację działań związanych z telemedycyną i polityką e-zdrowia, aż po tematy związane ze zdrowym stylem życia dzieci i młodzieży oraz środowiskowym modelem opieki psychiatrycznej. Porozmawiamy również o kształtowaniu postaw prozdrowotnych, które powinno rozpoczynać się już w dzieciństwie, ponieważ dzieci i młodzież najszybciej uczą się dobrych nawyków i szacunku do swojego zdrowia. Dotkniemy również  tematu używek wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcia działań z zakresu ochrony zdrowia psychicznego.

Więcej o konferencji:

Konferencja on-line profilaktyka i telemedycyna w ochronie zdrowia – Program „Zdrowie” | 20.10.2021 r., godzina 12:00 (konferencjaprogramzdrowie.pl)

Chcesz dołączyć? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Konferencja sfinansowana została ze środków Norweskiego Mechanizmy Finansowego 2014-2021 w ramach Programu „Zdrowie” oraz budżetu państwa.

MZ
Print Friendly, PDF & Email