Porozmawiaj o książkach w Dyskusyjnym Klubie Książki

Porozmawiaj o książkach w Dyskusyjnym Klubie Książki
Fot. Adminstrator

W najbliższych dniach w Dziale Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej odbędą się dwa spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. W piątek 7 grudnia o godz. 17.00 młodzież ze starszych klas szkoły podstawowej porozmawia o książce Laury Summers „Dzieciaki w opałach”. W sobotę 8 grudnia o godz. 10.00 gimnazjaliści podyskutują o książce Williamsa Briana i Gordona Rodericka „Tunele”.

Lubisz czytać? Pochłaniasz książki, ale chciałbyś swoją pasję dzielić z innymi – Biblioteka Elbląska zaprasza Cię na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki do Biblioteki. Tam będziesz mógł porozmawiać z innymi o przeczytanych książkach, zawrzeć nowe znajomości i miło spędzić czas.

Książek omawianych na spotkaniach Dyskusyjnych Klubów Książki nie trzeba kupować – każdy klubowicz na okres miesiąca otrzymuje książkę, aby móc zapoznać się z omawianą lekturą.

„Dzieciaki w opałach” – Laura Summers Gdy pierwszy raz poszliśmy do szkoły, władze uważały, że Re da sobie radę bez pomocy, ale zawsze przy szkolnej bramie mama szeptała do mnie: Vicky, miej na oku siostrę. Więc miałam ją na oku. Opiekowałam się nią. Trzymałam z daleka od niej nieznośne dzieciaki. Chroniłam ją przed niebezpieczeństwem. Każdego dnia. A teraz mama nie żyje i ja już zawsze będę się musiała nią opiekować. Na zawsze. Amen. Vicky i Rhianna są bliźniaczkami – zupełnie do siebie niepodobnymi. Na swoje czternaste urodziny Vicky marzy o kartce z życzeniami od Matta, najatrakcyjniejszego chłopaka w szkole, zaś niepełnosprawna Re najbardziej pragnie dostać Furby. Tymczasem siostry i ich młodszy brat Jamie dowiadują się, że ich przybrani rodzice nie mogą się już dłużej nimi zajmować, i wygląda na to, że rodzeństwo zostanie rozdzielone. Czy uda im się pozostać razem?

„Tunele” – Gordon Roderick, Williams Brian

Głównym bohaterem książki jest czternastoletni chłopiec – Will Burrows, który wraz ze swoją rodziną mieszka w małym miasteczku Highfield pod Londynem. Gdy jego tata, z którym łączy go pasja do archeologii i wykopalisk, znika w gęstej sieci tuneli, Will wyrusza w niebezpieczną i ekscytującą podróż do podziemnego świata, aby mu pomóc.

Projekt Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest przy wsparciu finansowym i merytorycznym Instytutu Książki.

  Aleksandra Buła Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8678

Print Friendly, PDF & Email