Ponad stu łódzkich bezdomnych zaszczepiono w punkcie przez archikatedrą

Ponad stu łódzkich bezdomnych zaszczepiono w punkcie przez archikatedrą
Fot. Thirdman / Pexels

W Łodzi na placu Jana Pawła II przeciwko COVID-19 zaszczepiono ponad sto osób, głównie tych, którzy są w kryzysie bezdomności – powiedziała w niedzielę po południu PAP pełnomocniczka ds. szczepień wojewody łódzkiego Jolanta Kowalik-Gęsiak.

Zorganizowany i uruchomiony w niedzielę przez Urząd Wojewódzki i Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego punkt szczepień zlokalizowano przed łódzką archikatedrą przy ul. Piotrkowskiej, na placu im. Jana Pawła II w Łodzi.

Punkt czynny był w niedzielę od godz. 10:00. Stosowane były jednodawkowe preparaty antycovidowe firmy Johnson&Johnson.

– Po południu przed punktem przed katedrą zaczęli się gromadzić potrzebujący, który przyszli tu na zupę – zwróciła uwagę pełnomocniczka wojewody ds. szczepień. – Dla osób, które się zaszczepiły rozdawaliśmy dodatkowe posiłki – przekazała. – Co istotnie szczepiliśmy osoby, które nie miały dowodu tożsamości. W naszym punkcie mobilnym zabiegom poddawały się również osoby, które przyszły „z ulicy”, nie mające problemów z bezdomnością – zaznaczyła.

– Niektórzy łódzcy bezdomni, którzy przyszli w niedzielę na plac katedralny są już zaszczepieni jedną dawką bądź już w pełni. Była też spora grupa osób w kryzysie bezdomności, która przyjechała tu specjalnie zaszczepić się w niedzielę preparatem jednodawkowym – relacjonowała Kowalik-Gęsiak.

Za tydzień, w niedzielę 27 czerwca mobilny punkt szczepień dla bezdomnych ponownie stanie przed łódzką archikatedrą. W podobnym punkcie będzie można się zaszczepić także w przyszły weekend w Skierniewicach (Łódzkie). (PAP)

Hubert Bekrycht
Print Friendly, PDF & Email