Ponad podziałami pojechali z pomocą humanitarną

Ponad podziałami pojechali z pomocą humanitarną
Fot. Twitter/Dariusz Joński

Na co dzień reprezentują odmienne poglądy i często mają sobie dużo do zarzucenia. W kryzysowym zakopali topór wojenny i wspólnie wyruszyli z pomocą humanitarną dla Ukrainy. W skład tej wyjątkowej misji weszli senatorowie i posłowie z sejmowych klubów parlamentarnych.

Do Ukrainy z darami udali się posłowie i sentorowie (PiS, KO, Lewica, PSL-Koalicja Polska, Polska 2050). Ze względu na bezpieczeństwo informacja o tych działaniach została przekazana dopiero dziś.

„Wróciliśmy z Ukrainy.Wspólnie dostarczyliśmy do Мостиська: wodę, żywność, środki medyczne i higieniczne,koce,śpiwory, łóżka,namioty oraz agregaty prądotwórcze.Pokazali nam jak świetnie potrafią się zorganizować w tym trudnym dla siebie momencie i Wszyscy chcą zwyciężyć!” – napisał na Twiterze Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej.

– Dary przekazaliśmy parafii w Mościskach. Wieczorem i w nocy zapoznaliśmy się z sytuacją na granicy po stronie ukraińskiej – napisała Anna Czerwińska, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

„Pociąg ze wsparciem rozładowany. Wciąż potrzebne są środki medyczne i higieniczne czy ciepła odzież. Pomagamy dalej”. – czytam na profilu Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Print Friendly, PDF & Email