Pomorskie: Pola Nadziei 2023. Wielki sukces publicznej zbiórki dla pomorskich hospicjów: 710 tys. zł!

Pomorskie: Pola Nadziei 2023. Wielki sukces publicznej zbiórki dla pomorskich hospicjów: 710 tys. zł!
Fot. Łukasz Wajszczyk

Ponad 710 tys. zł przekazali na rzecz pomorskich hospicjów mieszkańcy regionu w ramach akcji “Pola Nadziei 2023”. To o 160 tysięcy więcej niż rok wcześniej!

– Wynik zbiórki jest wspaniałym dowodem, na to, że ludzi o wielkich sercach nie brakuje – mówi Anna Janowicz, prezeska Fundacji Hospicyjnej. – Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego wspaniałego wyniku. 

Pieniądze płynęły nie tylko do puszek

Na te ponad 710 tys. zł na rzecz pomorskich hospicjów składają się nie tylko pieniądze zebrane do wolontariackich puszek, ale też środki wpłacone online – w ramach licytacji na aukcjach charytatywnych lub do wirtualnej skarbonki. 

– Wynik zbiórki jest wspaniałym dowodem, na to, że ludzi o wielkich sercach nie brakuje – mówi Anna Janowicz, prezeska Fundacji Hospicyjnej. – Dzięki naszym darczyńcom, firmom i instytucjom, które wspierały tegoroczne Pola Nadziei na Pomorzu, możemy z chwilowym spokojem troszczyć się o naszych podopiecznych. Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego wspaniałego wyniku.

Trzy tysiące wolontariuszy w akcji

W tym roku z puszkami w ręku na ulice pomorskich miast i miejscowości wyszło ponad trzy tysiące wolontariuszy. Ich celem było zebranie jak największej puli pieniędzy, które następnie zostaną podzielone i przekazane na konta pomorskich hospicjów. Są to: 

  • Fundacja Hospicyjna, która prowadzi Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku
  • Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom
  • Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci
  • Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie
  • Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie 
  • Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci Bursztynowa Przystań 
  • Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio

Zaufanie do pomorskich hospicjów rośnie

Pola Nadziei na Pomorzu odbyły się po raz jedenasty. Wolontariusze z całego województwa zjednoczyli siły, aby wesprzeć siedem pomorskich hospicjów. Celem akcji była nie tylko zbiórka pieniędzy na codzienną działalność, ale również promocja wolontariatu i pokazanie jego roli. Bez wolontariuszy, jak i środków finansowych, pomoc hospicyjna byłaby znacznie trudniejsza. 

Jak podkreśla Paweł Ryta, rzecznik Pól Nadziei na Pomorzu, tegoroczny wynik jest o 160 tysięcy wyższy niż ten z 2022 roku! 

– Dziękujemy za każdą najdrobniejszą wpłatę! Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zaufanie do pomorskich hospicjów i wykonywanej przez nich pracy rośnie – mówi Paweł Ryta. 

Wiadomo już, że następne Pola Nadziei na Pomorzu odbędą się w rozszerzonej formule organizacyjnej. W tym roku wolontariusze w Pruszczu Gdańskim zebrali około 20 tysięcy złotych, niezależnie od akcji koordynowanej w całym województwie. Póki co była to osobna akcja, ale za rok Pola Nadziei na Pomorzu organizować będzie 8 pomorskich hospicjów.

Print Friendly, PDF & Email