Pomorskie: Kultura + Senior

Pomorskie: Kultura + Senior
Fot. pixabay.com

Pomorska Fundacja Filmowa zaprasza seniorów z Trójmiasta do udziału w projekcie Kultura+Senior. Jego głównym założeniem jest aktywizacja kulturalna i społeczna tej grupy osób.

WARSZTATY KREATYWNE
– 25 sierpnia o godz. 16.00,
– 1 września o godz. 16.00.
Warsztat śpiewu z Agnieszką Szydłowską, asystentką kierownika muzycznego i chórmistrzynią z Teatru Muzycznego, w nawiązaniu do filmu „Młynarski”. Warsztat odbędzie się w Teatrze Muzycznym, plac Grunwaldzki 1.
– 22 września o godz. 12.00, Przystań Sąsiedzka, ul. Lipowa 15 – Warsztat z rysunku metodą monotypii z Grażyną Rigall – absolwentką ASP w Gdańsku, warsztat w nawiązaniu do filmu „Helmut Newton”.
– 8 września o godz. 12.00, Przystań Sąsiedzka, ul. Lipowa 15 – Warsztat tworzenia map miejsc szczególnych – krain naszego dzieciństwa – z Anną Ratajczak-Krajką z Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku,  nawiązaniu do filmu „Twarze, plaże”.

FILMOTERAPIA

– 25 sierpnia o godz. 18.00, sala Warszawa, Gdyńskie Centrum Filmowe, plac Grunwaldzki 2.
„Sól ziemi” – film dokumentalny uwieczniający 40 lat podróży fotografa Sebastião Salgado i spotkanie z reporterem Maciejem Moskwą nt. czułości do ludzi i misji fotoreportera

ZŁOTE LWY. POKAZY FILMOWE Z TWÓRCAMI

– 1 września o godz. 18.00, sala Warszawa, Gdyńskie Centrum Filmowe, plac Grunwaldzki 2 – projekcja filmu „Papusza” oraz spotkanie z reżyserką Joanną Kos-Krauze;
SPOTKANIE LITERACKIE
– 30 września o godz. 18.00, Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1 – spotkanie z Pawłem Sitkiewiczem wokół książki „Gorączka filmowa. Kinomania w przedwojennej Polsce”.

WIZYTY W INSTYTUCJACH 
KULTURY
– 27 sierpnia o godz. 11.00, Muzeum Miasta Gdyni – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej „Gdynia Dzieło Otwarte” i wystawy czasowej z cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci” oraz prezentacja 2-3 przedmiotów zakulisowych,
– 1 września o godz. 11.00, 13.00, 15.00, Muzeum Emigracji – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej,
– 30 września o godz. 18.00, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza – spektakl „Prawiek i inne czasy” połączony z dyskusją z twórcami.

SPACERY TEMATYCZNE PO GDYNI

Spacery prowadzone przez Michała Miegonia – animatora kultury i muzealnika – o tematyce łączącej Gdynię i sztukę.
– 30 sierpnia o godz. 16.00 – Śladami artystycznej Gdyni. Malarze, twórcy, muzycy. Zbiórka przy Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1,
– 13 września o godz. 16.00 – Podwórka, zaplecza, oficyny. To, co ukryte. Zbiórka przy InfoBoksie, ul. Świętojańska 30,
– 27 września o godz. 16.00 – Śladami Gdańskiej Szosy. Zbiórka przy Bibliotece Wzgórze, ul. Biskupa Dominika 3.

ZAJĘCIA RUCHOWE

Ćwiczenia łączące w sobie elementy jogi, pilatesu, tańca oraz fizjoterapii. Łagodna gimnastyka dostosowana do potrzeb i możliwości osób dojrzałych będą się odbywać:
– od 19 sierpnia w każdy czwartek godz. 10.00 na placu Grunwaldzkim 2 przy Gdyńskim Centrum Filmowym,
– od 31 sierpnia w każdy wtorek godz. 11.00 w Przystani Sąsiedzkiej, ul. Śmidowicza 49

NORDIC WALKING
Marsze ze specjalnymi kijkami prowadzone przez Krzysztofa Walczaka – dwukrotnego mistrza polski juniorów w biegach średnich. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu.
W każdą środę o godz. 10.00 – zbiórka przed Gdyńskim Centrum Filmowym, plac Grunwaldzki 2.

***
Obowiązują zapisy na 10 dni przed danym wydarzeniem mailowe: info@fundacjafilmowa.pl lub tel. 665 119 114 (od godz. 8.00-16.00) lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie
www.fundacjafilmowa.pl.

***
Projekt jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
Szczegóły na stronie www.fundacjafilmowa.pl.

Print Friendly, PDF & Email