Pomorskie: 20 tys. masek ochronnych dla DPS-ów od giganta odzieżowego

Pomorskie: 20 tys. masek ochronnych dla DPS-ów od giganta odzieżowego
Fot. pixabay.com

Rusza wspólna akcja Samorządu Województwa Pomorskiego i gdańskiej firmy odzieżowej LPP wspierająca pomorskie domy pomocy społecznej. W jej ramach LPP przekaże na rzecz DPS-ów 20 tys. masek ochronnych.

Jak powiedział w sobotę PAP rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Michał Piotrowski, pomorski samorząd zakupi też dla DPS-ów maseczki uszyte przez Zakład Aktywności Zawodowej w Sztumie.

– Podopieczni instytucji sprawujących opiekę całodobową są szczególnie narażeni na zakażenie. Pandemia koronawirusa uderza najmocniej właśnie w osoby starsze, przewlekle chore, z niepełnosprawnościami, wymagające stałej opieki. Ryzyko zakażenia i zachorowania właśnie tej grupy osób, a co za tym idzie również ich opiekunów jest bardzo wysokie – powiedziała zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Agnieszka Zabłocka.

Dodała, że zarówno w Polsce, jak i na Pomorzu doszło już do przypadków zakażenia koronawirusem personelu i podopiecznych DPS. – To pokazuje jak ważne jest zaopatrzenie tych placówek w środki ochronne – powiedziała Zabłocka.

Wspólna akcja pomorskiego samorządu i firmy LPP to nie jedyne wsparcie dla pomorskich DPS-ów.

Od początku kwietnia Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej koordynuje akcję #PomagamyPomagać zbierając informacje o potrzebach placówek i szukając darczyńców gotowych im pomóc.

Krzysztof Wójcik (PAP)
Źródło: PAP
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email