Pomarańczowy Słonik Tumbo wspiera osierocone dzieci i nastolatków

Pomarańczowy Słonik Tumbo wspiera osierocone dzieci i nastolatków
Zapraszamy!

Już po raz trzeci Pomarańczowy Słonik Tumbo – symbol Funduszu Dzieci Osieroconych działającego przy Fundacji Hospicyjnej – odwiedzi szkoły i przedszkola w Gdańsku i będzie uczył, jak wspierać osierocone dzieci i nastolatków.

W ponad stu placówkach w środę, 21 listopada odbędą się zajęcia, podczas których dzieci dowiedzą się, czym jest żałoba, jakie pojawiają się wtedy emocje, jak sobie z nimi radzić.

Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej, także ambasador kampanii Słonika Tumbo podkreśla, że aby Tumbo mógł skutecznie pomagać dzieciom i młodzieży w żałobie potrzebuje wsparcia nas wszystkich. – Wdzięczny jestem społecznościom gdańskich przedszkoli i szkół za ogromne zaangażowanie, nie tylko za różnorodne pomysły na zbiórkę środków na rzecz jednego z dzieł prowadzonych przez Fundację Hospicyjną, ale przede wszystkim profesjonalnie przygotowane zajęcia i materiały, które im towarzyszą – zaznaczył Kowalczuk. Jest przekonany, że takie działania nie tylko wzmacniają wiedzę i metody wsparcia dla tych, którzy stają przed faktem utraty kogoś bliskiego ale też uwrażliwiają nas na ich potrzeby.

Jedną z historii, na podstawie których uczniowie rozmawiać będą o żałobie jest bajka pt. „Trzecie życzenie Tumbo”, opowiadająca o rodzinie Jarząbków, której przyjacielem jest sympatyczny słonik Tumbo. Bajka napisana przez Magdę Małkowską w środę będzie miała swoją premierę.

Bożena Leszczyńska

Print Friendly, PDF & Email