Pomoc zapisana w nutach

Fot. Mateusz Misztal

Elbląska Orkiestra Kameralna i Marcin Wyrostek zagrali wyjątkowy koncert, z którego dochód przekazany zostanie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu.

– Cieszę się, że możemy uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu. Bardzo dziękuję panu dyrektorowi Leszkowi Iwańczukowi i wszystkim pracownikom Ośrodka za to, że konsekwentnie od wielu lat pozyskują środki na tak szczytny cel, jakim są pomoce dydaktyczne dla naszych dzieci – mówiła przed rozpoczęciem koncertu Małgorzata Sowicka, dyrektor departamentu edukacji UM Elbląg. – To jest konsekwencja, upór, a nade wszystko wielkie serce i za to serce bardzo wam dziękuję – dodała.

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wypełnił się wczoraj wieczorem miłośnikami muzyki klasycznej i tymi, którzy po prostu chcieli wesprzeć SOSW nr 1.

– Dziękuję wam za to, że dziś uczestniczycie w tym darze serca. Gratuluję dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zorganizowania tego koncertu – zaznaczył senator RP Jerzy Wcisła.

Zanim przemówiła muzyka, głos zabrał również dyrektor SOSW nr 1.

– Wszystkim państwu dziękuję za obecność tutaj. Ta obecność jest wyrazem waszej ogromnej wrażliwości na potrzeby tych osób, którym w życiu wyszło trochę gorzej. Jesteśmy, jako Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, zawodowo, ale również sercem, powołani do tego, żeby tym osobom pomagać. Jednak nie da się tego robić bez waszego wsparcia, które nie tylko polega na tym, że wpłacacie pieniądze, ale że jesteście z nami, pomagacie – mówił rozpoczynając koncert Leszek Iwańczuk. – Dziękuję wszystkim moim współpracownikom, którzy na co dzień wykonują najtrudniejszą i czasem niedostrzeganą pracę – dodał.

Później przyszedł już czas na muzykę. Skrzypce, altówki, wiolonczele, kontrabas i… akordeon. To przepis na wyjątkowy koncert – taki też był wczorajszego wieczoru. Zgromadzona publiczność słuchała i nagradzała gromkimi brawami.

– Myślę, że dzisiejszy wieczór po raz kolejny pokazał i udowodnił, że warto pomagać. Była pomoc piłkarska, jest muzyczna i zastanawiamy się nad innymi formami pomocy. Muszę powiedzieć, że ostatnie lata pokazują to, o czym mówiłem przed koncertem, a mianowicie, ogromną wrażliwość mieszkańców Elbląga, ale mamy również przykłady tej wrażliwości u osób z zagranicy, które nam pomagają. Ostatnio zostaliśmy wsparci poważną kwotą pieniędzy przez muzułmanina, który prowadzi swój własny biznes w Szwecji. To też pokazuje jak szeroko potrafi ta wrażliwość oddziaływać – powiedział nam już po koncercie dyrektor Leszek Iwańczuk. – W tak zwanym gronie kierowniczym spotykamy się w każdy poniedziałek i czwartek i na takich spotkaniach pojawia się burza mózgów. Pomysł koncertu to projekt, który dojrzewał ponad rok.

Dochód z biletów przeznaczony zostanie na zakup specjalistycznego sprzętu wspierającego alternatywną komunikację. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Kliknij w zdjęcie główne, by obejrzeć fotorelację z wydarzenia.

Print Friendly, PDF & Email