Pomoc uchodźcom z Ukrainy

Pomoc uchodźcom z Ukrainy
Fot. pixabay.com

Elbląski samorząd przygotowuje się na przyjęcie ewentualnych uchodźców z Ukrainy, którzy uciekają ze swojego kraju, objętego wojną po agresji Federacji Rosyjskiej.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego omówione zostały procedury przyjmowania, zakwaterowania, zaprowiantowania pierwszych osób, które mogą przybyć do Elbląga praktycznie w każdej chwili.

Od dziś przez cały weekend będzie działał całodobowy punt przyjęcia uchodźców. Będzie się on mieścił w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSIR, przy Al. Grunwaldzkiej 135. W punkcie tym uchodźcy otrzymają pomoc tłumacza, zostaną zarejestrowani i skierowani do konkretnych miejsc pobytu tymczasowego, które zostały przygotowane przez elbląski samorząd. 

Prosimy więc mieszkańców oraz służby, którzy mają, bądź będą mieli kontakt z obywatelami Ukrainy o przekazanie informacji, aby osoby te kierowały się do hali przy Al. Grunwaldzkiej.

Elbląski samorząd będzie również organizował zbiórkę rzeczową dla mieszkańców Ukrainy, w tym dla mieszkańców partnerskiego miasta Tarnopol. O szczegółach zbiórki i rzeczach, które będą zbierane będziemy informować w poniedziałek. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami Tarnopola, kierowana pomoc będzie dotyczyła konkretnych potrzeb zgłaszanych nam przez mieszkańców tego miasta.

Print Friendly, PDF & Email