Pomaszeruj z gdyńskimi amazonkami

Pomaszeruj z gdyńskimi amazonkami
Fot. Adminstrator

Z różowymi wstążkami i kotylionami przypiętymi do ubrania przejdą ulicami Gdyni. Chcą w ten sposób przypomnieć wszystkim kobietom o tym, jak ważna jest profilaktyka nowotworu piersi i regularne badania. W sobotę (19 października) odbędzie się Marsz Różowej Wstążki. Tradycyjny pochód wyruszy w samo południe sprzed Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza. Pójdą w nim m.in. amazonki z Pomorza oraz ich rodziny i przyjaciele. Dołączyć mogą jednak wszyscy chętni.

Październik to miesiąc świadomości raka piersi. Dlatego każdego roku, właśnie w tym czasie, w Gdyni organizowany jest Marsz Różowej Wstążki. Ma on pokazać, że z chorobą można wygrać. Jednak jego główny cel to przede wszystkim zachęcenie Pań do odpowiedniej profilaktyki – samobadania piersi i wykonywania badań usg czy mammografii, które są najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie nowotworu. A im szybciej choroba zostanie zdiagnozowana, tym większe szanse na wyleczenie.

Tym razem przemarsz zaplanowano na najbliższą sobotę (19 października). Jego uczestnicy spotkają się punktualnie o godz. 12:00 przed Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza. Stamtąd przejdą al. Marsz. Piłsudskiego i ul. Świętojańską, aby dotrzeć do skweru Kościuszki. Przejście potrwa około pół godziny i uświetni je Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Potem uczestnicy udadzą się do Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera”, gdzie odbędzie się druga część wydarzenia, czyli tradycyjne spotkanie.

W marszu wezmą udział amazonki z całego Pomorza, ich rodziny i przyjaciele, a także przedstawiciele władz miasta i osoby propagujące działania na rzecz profilaktyki raka piersi. Jednak dołączyć może się każdy. Będzie to wyraz solidarności z kobietami, które walczą lub wygrały walkę z nowotworem piersi. Do udziału w Marszu Różowej Wstążki zapraszają prezydent Wojciech Szczurek oraz Łucja Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Amazonek Gdyńskich.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Gdyńskiego Tygodnia Różowej Wstążki.

Magdalena Czernek / gdynia.pl
Źródło: gdynia.pl
Fot. Kamil Złoch
Print Friendly, PDF & Email