Półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami od lipca w Krakowie

Półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami od lipca w Krakowie
Fot. nadesłane

Już 5 lipca w Krakowie rusza pierwszy turnus letnich półkolonii, które będą się odbywać w Hali 100-lecia KS Cracovia do połowy sierpnia. Bezpłatne zajęcia sportowe, plastyczne i edukacyjne skierowane są do dzieci z niepełnosprawnościami. Organizatorem wypoczynku jest Miasto Kraków, a realizuje go Fundacja Poland Business Run. Szczegółowe informacje znajdują się w aktualnościach na stronie Fundacji.

– Lato to ekscytujący czas wielu atrakcji i takie też powinno być dla dzieci z niepełnosprawnościami. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zajęcia, które przygotowaliśmy razem z Urzędem Miasta – mówi Marta Hernik, dyrektor zarządzająca Fundacji Poland Business Run. – Na dzieci czeka mnóstwo zabawy!

W bezpłatnych półkoloniach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież do 24. roku życia ze szkół podstawowych, szkół integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół specjalnych, mieszkające i/lub uczęszczające do szkoły na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Osoby muszą być samodzielne, bo wezmą udział w półkolonii bez rodzica czy opiekuna.

Każdy z pięciu turnusów trwa pięć dni, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00. Pierwsza 15-osobowa grupa spotka się w Hali 100-lecia KS Cracovia (ul. Focha 40, Kraków) już 5 lipca.

Dla uczestników mieszkających w Krakowie będzie dostępny wspólny transport, ale miejsca zbiórki zostaną dopiero ustalone. Osoby mieszkające poza terenem gminy powinny zorganizować sobie dojazd we własnych zakresie.

Organizator zapewnia drugie śniadanie, obiad i podwieczorek.

Jak zgłosić dziecko na półkolonię?

By zgłosić dziecko do udziału, trzeba wypełnić i podpisać dokumenty wymienione na stronie Fundacji w zakładce Aktualności, po czym w zamkniętej kopercie opisanej ZGŁOSZENIE NA WYPOCZYNEK LETNI 2021 wrzucić do skrzynki przy portierni Hali 100-lecia KS Cracovia (wejście od strony parkingu), dostępnej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00.

Rekrutacja trwa do końca czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w półkolonii jest bezpłatny, wydarzenie jest w całości finansowane przez Miasto Kraków.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Fundacji, pod numerem telefonu 535 664 599 (w godz. 10.00-14.00) lub e-mailowo: polkolonie@polandbusinessrun.pl.

Print Friendly, PDF & Email