Politechnika Poznańska stworzy punkty szczepień przeciw COVID-19

Politechnika Poznańska stworzy punkty szczepień przeciw COVID-19
Fot. Mateusz Misztal

Stworzenie punktów szczepień przeciw COVID-19 zapowiedziała Politechnika Poznańska (PP). Szczepienie studentów i doktorantów na terenie uczelni przeprowadzone zostanie w maju – na razie nie wiadomo, jakim preparatem.

To kolejna poznańska uczelnia, która uruchamia punkty szczepień. W drugiej połowie maja na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczną się szczepienia przeciw COVID-19 dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, oraz doktorantów i studentów.

Koordynator politechniki ds. szczepień przeciw COVID-19, prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. PP Agnieszka Misztal poinformowała, że studenci i pracownicy mogą się zapisywać na szczepienie poprzez uczelniany system internetowy.

– Dziękuję za tak liczny odzew ws. zainteresowania szczepieniami. To dało nam przekonanie, że punkt szczepień na terenie PP jest bardzo potrzebny. Niezwłocznie rozpoczęliśmy starania o jego utworzenie. Szczepienie studentów i doktorantów będziemy mogli przeprowadzić już w maju – poinformowała Misztal.

Na razie nie wiadomo, jaką szczepionką będą szczepieni studenci i doktoranci politechniki. Uczelnia poinformowała, że „można się spodziewać, że przyznana zostanie szczepionka, której zagwarantowane są najliczniejsze dostawy do Polski”.

Najprawdopodobniej szczepienie wszystkich zgłoszonych chętnych odbędzie się w jednym tygodniu. Politechnika Poznańska zorganizuje kilka równoległych miejsc szczepień na terenie uczelni.

– Wyrażam nadzieję, że zabezpieczenie przed koronawirusem dużej części naszej społeczności akademickiej pozwoli nam na powrót do kształcenia już w normalnych warunkach w nowym roku akademickim – podkreśliła prorektor.

W przypadku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza szczepienia przeciwko COVID-19 dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, doktorantów, studentów i członków rodzin powyższych grup mają się rozpocząć w drugiej połowie maja. Utworzone mają zostać dwa punkty w Poznaniu: w wybranym budynku UAM w centrum oraz na kampusie Morasko. Uczelnia szacuje, że dziennie uda się zaszczepić ponad tysiąc osób. (PAP)

Rafał Pogrzebny
Print Friendly, PDF & Email