Politechnika Łódzka przygotowała 6150 miejsc dla studentów

Politechnika Łódzka przygotowała 6150 miejsc dla studentów
Fot. UM Łódź

W nowym roku akademickim Politechnika Łódzka przygotowała w sumie 6150 miejsc dla studentów, w tym 760 indeksów zarezerwowano dla obcokrajowców – poinformowała w środę rzeczniczka PŁ dr inż. Ewa Chojnacka.

Senat Politechniki Łódzkiej – jak podała rzeczniczka – uchwalił harmonogram rekrutacji oraz limity przyjęć na pierwszy rok studiów rozpoczynających się w semestrze zimowym roku akademickiego 2022/23.

– Dla kandydatów, którzy chcą podjąć studia w Politechnice Łódzkiej uczelnia przygotowała 5390 miejsc, a dodatkowe 760 indeksów zarezerwowała dla cudzoziemców, w sumie to 6150 miejsc – przekazała Chojnacka. – Można wybrać jeden z 59 kierunków studiów, na których kształcenie odbywa się w języku polskim, a także w języku angielskim i francuskim – podkreśliła.

Na studniach pierwszego stopnia są 52 kierunki a PŁ planuje przyjąć na nie 3914 osób, w tym 3614 osób na studia stacjonarne. Limit przyjęć na 26 kierunkach studiów drugiego stopnia to 1476 miejsc, w tym 976 przygotowano na studia stacjonarne i 500 miejsc na studia niestacjonarne. Limity przyjęć dla cudzoziemców wynoszą: 463 miejsc na studiach pierwszego stopnia i 297 miejsc na studiach drugiego stopnia.

Rzeczniczka PŁ podała, że na PŁ od nowego roku akademickiego dostępne będą cztery nowe kierunki studiów. – Mathematical Methods in Data Analysis: 7-semestralne inżynierskie studia stacjonarne, na których kształcenie odbywa się w języku angielskim; Aktuariat i analiza finansowa: 6-semestralne studia licencjackie; Future Mobility: 4-semestralne studia magisterskie stacjonarne po angielsku; Inżynieria ochrony środowiska: 3-semestralne studia magisterskie w trybie stacjonarnym i 4-semestralne studia niestacjonarne – zaznaczyła Chojnacka.

Rekrutacja na studia pierwszego stopnia – jak poinformowała uczelnia – rozpocznie się 15 czerwca. Dokumenty będą przyjmowane do 12 lipca. Sprawdziany uzdolnień praktycznych na kierunki: inżynieria wzornictwa przemysłowego i wzornictwo oraz na architekturę odbędą się 14 i 15 lipca.

Przyjmowanie dokumentów na studia drugiego stopnia rozpocznie się także 15 czerwca 2021 r. i potrwa do 15 września. Jak przekazała Chojnacka, nieco inaczej wygląda proces przyjęć dla osób bez obywatelstwa polskiego, a jego szczegóły są podane na stronie rekrutacji – KLIKNIJ TU.

PAP – Nauka w Polsce, Hubert Bekrycht
Print Friendly, PDF & Email